top of page

ZNOVUZROZENÍ

Skončil starý rok a už několik dní můžeme oblažovat naši duši v čerstvém, svěžím, novém roce. Cítíte to? Máte pocit, že je něco lepší? Nebo vám to vůbec nepřijde?


Obojí je v pořádku. To, že jsme se kalendářně přehoupli z jednoho roku do druhého, samo o sobě nic neznamená. Zvlášť, pokud jsme s koncem roku nezažili nějakou příjemnou událost, příležitost k naladění se a rozloučení se starým, přechod do roku nového nám nic neříká.

U mě se konec roku spojil hned s několika věcmi. Týden před Vánoci moje nálada klesla téměř na nulu. Měla jsem naplánovanou slunovratovou akci s přáteli, která se pojila s mými narozeninami. Byla jsem ale trochu nachlazená a stejně jsem nakonec musela všechno odvolat, protože v manželově firmě vypadli brigádníci a já jsem musela jít pomáhat. S tím spojené energie zimního slunovratu, úplňku a přicházející menstruace udělaly své – pěkně jsem se ponořila do chmurných myšlenek a protivné nálady. Navíc i naše dvorní kartářka Ili potvrdila, že tenhle týden bude hustý:-) Jen díky tomu, že už vím, že tohle období je většinou spojené (v silnější či slabší formě) s příchodem menstruace a že se moje nálada zase zlepší, nepropadám panice a beru to tak, jak to je:-) O náladách a energiích spojených s ženským cyklem jsem psala zde.Po Vánocích tahle nálada jak přišla, tak odešla a já jsem začala cítit příval silné energie a radosti, který přetrvává doteď. Tak ho využívám ke kreativní práci a doufám, že mi ještě chvíli vydrží:-)

Jak si tedy můžeme dopřát pocit nového nastartování, nového směřování a očištění se od věcí, které nám neslouží?


Můžeme využít síly Slunovratu. Zimní Slunovrat přináší naději navracení se Slunce zpátky k nám, v době letního Slunovratu je zase energie Slunce nejsilnější a máme dostatek síly se posunout dál směrem k tomu, co bychom si přáli. Je fajn si v těchto obdobích i třeba jen pro sebe udělat malé zastavení. Malý rituál rozloučení se starým třeba spálením papírku, kde si tyto věci zapíšeme. Následně se vnitřně naladíme na náš budoucí záměr, zkusíme ho prožít se všemi emocemi, které k němu patří, a poté překročíme nějaký práh, malou překážku, abychom se symbolicky posunuli dál.


Ženy mají také tu výhodu, že můžou využít svůj menstruační cyklus. Každý měsíc (pokud menstruují) u nich dochází k přirozenému čištění, které není jen fyziologické, ale i na mentální a duševní úrovni. Pokud si začnete všímat změn vaší energie během cyklu, určitě toto očištění pocítíte. Následuje pak fáze „Panny“, kdy většina z nás srší novou energií, má nápady a odvahu je realizovat.

Pokud byste chtěly znovuzrození prožít v kruhu žen, kde nastartování může být silnější, než individuální rituál, ráda bych vás pozvala na Novoroční znovuzrození, které pořádáme 23. ledna 2022 v jógovém studiu v Dolanech - odkaz na událost na FB. Budeme opouštět staré a nastavovat nové, zažijete ženský kruh a spontánní muzikoterapii:-)

Přeji všem, ať si své znovuzrození užijí tak, jak právě potřebují a ať je tenhle rok otevřený novým možnostem!


Tereza

www.terezajuppova.cz

FB

bottom of page