top of page

Zachumlat se pod deku a pustit si film

Konečně pátek, máme před sebou volný večer. Mám pro Vás jednu úplně holčičí nabídku.

Což tak nalít si sklenku dobrého vína, nebo uvařit lahodný čaj a pustit si film....

Ale jaký? My ženy máme určitě několik osvědčených tipů z let minulých. Který je ten váš?


1. Julia Roberts: Nevěsta na útěku (1999)

Maggie třikrát uteče svým ženichům od oltáře a z jejího příběhu se stane novinový hit. Ike je novinář, který z vyslechnuté hospodské informace napíše atraktivní článek, kterým se chce dostat znovu do přízně redakce. Maggie však uvedené počínání popírá a za zveřejnění svého soukromí chce redakci zažalovat. Ike se pro důkazy vydává do městečka, kde prchající nevěsta žije a kde se právě schyluje ke čtvrté svatbě.2. Kate Beckinsale: Lásce na stopě (2001)

Sara a Jonathan se setkali v obchodě při nakupování rukavic. Přestože je kupovali pro své partnery, mezi oběma přeskočila jiskra. Po několika letech, kdy oba čeká vlastní svatba se znovu setkají.


3. Nia Vardalos: Moje tlustá řecká svatba (2002)

Komedie, ve které se Američan zamiluje do Kanaďanky řeckého původu a je vržen do bláznivého víru řeckých rodinných tradic, vztahů, humoru a stylu života. Nia Vardalos je rovněž autorka námětu a scénáře. Scénář psala podle vlastního života a její skutečný manžel si ve filmu také zahrál. Dostal roli Mikea, kolegy a přítele jejího hereckého partnera.


4. Jennifer Lopez: Krásná pokojská (2002)

Tak trochu jiná verze Popelky. Marisa pracuje jako pokojská v hotelu a stará se o desetiletého syna. Jejich poklidný, i když zdaleka ne bezstarostný život se změní, když se v hotelu ubytuje bohatý kandidát na senátora. Ten ji považuje za nájemkyni vedlejšího pokoje a tráví s ní a

jejím synem čas. Marisa se vydává říct mu pravdu na ples, ale odhalí ji žárlivá nájemkyně pokoje, ve kterém se poprvé setkali.5. Julia Roberts: Notting Hill (1999)

Zatímco ona je slavná hollywoodská hvězda a celý svět jí leží u nohou, on má malou prodejnu knih v malebné londýnské čtvrti. Anna, herečka, která do Anglie přijela na premiéru svého nového filmu, zajde do krámku nesmělého Williama zcela náhodou. Z oboustranného zájmu však začne klíčit vztah, který nutně musí projít zatěžkávací zkouškou. Ale někdy i dva lidé ze zcela odlišných světů mohou najít společnou cestu životem.


6. Reese Witherspoon: Holka na roztrhání (2002)

Život Melanie už snad ani nemůže být lepší. Je, mladá, krásná, úspěšná a zamilovaná do mladého, krásného a úspěšného syna starostky, který ji právě požádal o ruku. Nepochybně radostná událost, kdyby ovšem Melanie neměla pár problémů z minulostí, tím největším je vychladlé, úředně stále ještě platné manželství s jistým Jakem. A tak se musí Melanie vydat do svého rodného městečka v Alabamě a donutit toho darebu, kterého si kdysi přiopilá vzala, aby podepsal rozvodové listiny. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je sympatický a oblíbený muž a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést.


7. Nia Vardalos: Můj život v ruinách (2009)

Turistická průvodkyně Georgia najde sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách.


8. Angelina Jolie: Pan a Paní Smithovi (2005)

Pan a paní Smithovi jsou jednou z mnoha dokonalých dvojic, alespoň dokud nevyjde najevo, že ve skutečnosti jsou oba nájemnými zabijáky, kteří pracují pro dvě konkurenční agentury.

Když agentury zjistí, že jsou manžely, spojí se proti nim. Jak to dopadne? Budou manželé spolupracovat?


9. Sandra Bullock: Návrh (2009)

Když vlivná knižní redaktorka Margaret čelí vidině deportace do své rodné Kanady, nedá bystré ženě příliš práce, aby si rychle vymyslela, že je ve skutečnosti zasnoubená se svým nic netušícím asistentem Andrewem. Protože svatba je co nevidět a imigrační úředník jim je na stopě, rozhodnou se Margaret a Andrew s jistým váháním i přes nejistý výsledek v celé šarádě pokračovat až do konce.


10. Julia Roberts: Pretty woman (1990)

Věříte na lásku na první pohled? Zprvu obyčejná dívka Vivian se seznámí s bohatým Edwardem a její život se změní v pohádku.

Příjemný večer.

#lektorkaPK