top of page

Zázvor v kosmetice

Aktualizováno: 5. 3. 2021

Nedávno jsem zde publikovala článek s názvem: Používáte ve vaší kuchyni zázvor?
Ve zmíněném blogovém článku se můžete dočíst o Zázvoru lékařkém - jako o rostlině, dozvíte se odkud pochází, které jeho části se zpracovávají a především o tom, jaké má využití v kuchyni.

Součástí článku je také můj osvědčený recept na Zázvorový nápoj proti nachlazení.Zázvor se však nevyužívá jen v kuchyni, ale nejdeme jej jak v lidovém léčitelství, tak v současném kosmetickém průmyslu.


Dnes se chci věnovat využití Zázvoru v kosmetice.


Zázvor obsahuje širokou škálu kyselin (linoleová, askorbová, glutamová). Dále také aminokyseliny, éterické oleje a různé minerály (hliník, fosfor, kobalt, zinek a mangan).

 • Díky tomuto složení se dokáže vypořádat s mnoha kožními problémy. Setkáváme se s ním v produktech, které řeší problematickou pleť, akné, vrásky, jizvy, protože Zázvor má silné hojivé účinky. Zázvor má však také silné čistící účinky pro pleť - pleť čistí a zároveň jí i následně zklidňuje. Velmi často se Zázvor využívá pokud pleť ztrácí kolagen, je ochablá, celkově povadlá a unavená. Produkty, které obsahují zázvor, dokážou pleť omladit, vypnout a povzbudit.

 • Extrakt ze zázvoru pokožku navíc rozjasňuje. A protože se jedná se o velmi silný antioxidant, který chrání proti volným radikálům, využívá se u produktů, které bojují proti předčasnému stárnutí pleti.


Zázvor však dovede však pomoci také s lupy i mastící se pokožkou hlavy. Blahodárně působí i na kvalitu vlasů. Zázvor vlasy výrazně oživuje, zaceluje poškozené konečky a kompletně posiluje jejich strukturu. Velmi účinně se využívá v boji proti padání vlasů.

 • Další úspěšné využití má Zázvor také v tělové kosmetice, která je zaměřená na zpevnění pokožky a boj s celulitidou. V produktech určených k řešení tohoto problému se totiž využívá toho, že Zázvor pokožku báječně prokrvuje a pokožka je díky tomu dokonale vypnutá.


 • Díky typické kořeněné vůni je Zázvor oblíbenou přísadou parfémů a toaletních vod.


Co říkáte na Zázvor vy?

Používáte nějaký kosmetický přípravek, který obsahuje Zázvor?

Já mám 2 velmi oblíbené produkty, které zázvor obsahují.


Teď aktuálně nejvíce používám Tělovou sůl Horký zázvor od tianDe


 • Tělová sůl Horký zázvor nám pomáhá v boji s nedokonalostmi. Zázvor v kombinaci s mořskou solí propůjčuje pokožce hladký a hedvábný vzhled, pomáhá redukovat celulitidu a viditelně vypíná pokožku.

 • Tato sůl má dvojí účinek: - zázvor výborně zahřívá pokožku, zlepšuje mikrocirkulaci, - mořská sůl skvěle čistí a odstraňuje zrohovatělé buňky epidermis.

 • Používáním této soli se zvyšuje se pružnost a tonus pokožky, buňky vstřebávají množství důležitých a prospěšných prvků.

 • Krystalky soli při styku s pokožkou zajišťují skvělý masážní účinek. Při nanášení přípravku na problémové partie nejen pečujeme o svou pokožku, ale zároveň provádíme prospěšnou lymfatickou masáž a drenáž pokožky.


Pro krásné a pevné vlasy používám: Šampon Recept starověké Číny také od tianDe


 • Tento šampon byl vytvořen na bázi unikátního zpevňujícího komplexu z výtažků legendárních rostlin Východu.

 • Šampon „Recept starověké Číny“ pomáhá našim vlasům získat ztracenou sílu.

 • Díky užitečným prvkům v jeho složení účinně bojuje se svěděním pokožky hlavy a předchází vzniku lupů.

 • Zpevňující komplex výtažků z kořene Fo-Ti, zázvoru a lékořice zpevňuje vlasy, dodává jim pevnost, hebkost, pružnost, přispívá k regeneraci jejich struktury a zachování přírodního odstínu.

 • Šampon doporučuji používat spolu s balzámem-kondicionérem "Recept starověké Číny". Tyto přípravky se totiž efektivně doplňují a při pravidelném používání zesilují vzájemný účinek.Rozhodli jste se, že do svého kosmetického vybavení zařadíte produkty, které obsahují zázvor? Já si tyto produkty kupuji od tianDe, protože bylinky obsažené v této kosmetice jsou pěstovány v jedné z nejčistších částí Země – na Altaji.

Chcete-li si tyto produkty prohlédnout osobně, můžete se přijít podívat do mé poradny a obchůdku - Svět krásy a zdraví v Plzni, Doudlevecká 20 a nebo máte možnost načerpat více informací na této stránce: https://www.tiandepk.cz/produkty


#lektorkaPK
bottom of page