top of page

Voňavý rituál pro poslední den roku


Milé Donny, ještě jej stihnete... Co? Přece voňavý rituál v podobě teplé lázně. Proč? Abyste vkročily do nového roku jako znovuzrozené, cítily se ve svém těle božsky a prožily, že božské jste!

Voňavá koupel přináší příležitost, jak nechat odejít či odplavit to, co si již do roku nového brát nechceme. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak si zvýšit hladinu serotoninu – hormonu štěstí, snížit míru stresu, uvolnit si celé tělo a příjemně ho zrelaxovat.

Již Hippokrates zdůrazňoval, že klíčem k dobrému zdraví je každodenní aromatická koupel a voňavá masáž. Teplá koupel s bylinami je už od starověku považována za léčivý rituál, který přirozeně obnovuje rovnováhu v těle a spouští samoléčící schopnosti těla, přináší klid a mír mysli. Vědělo se, že pravidelné vonné koupele podporují klidný spánek a navozují pocit pohody i chuti do života.

Napustit vanu zvládne každá z nás. Můžeme však tento akt pozvednout do podoby vědomého voňavého očistného rituálu. Předtím než vklouzneme do vody a vykouzlíme si příjemnou atmosféru, budeme potřebovat učinit několik kroků.

Vytvoříme si pro sebe nerušený prostor. Požádáme tedy muže, aby se postaral o děti, a poděkujeme mu za to.

Připravíme prostor koupelny, aby nás z vany nerušil pohled na neuklizené prádlo či špinavé ručníky.

Hřejivou atmosféru snadno dotvoříme svíčkami rozestavěnými kolem vany.