top of page

Výběr rtěnky


MILÉ DÁMY, JAK TO DĚLÁTE VY?

Jak si vybíráte svoji rtěnku? Ano, čtete dobře. Jak si vybíráte svoji rtěnku? Nemyslím složení, velikost anebo značku. Mne zajímá, jak si vyberete tu správnou barvu, která vám bude sedět.

S kosmetikou už pracuji hodně dlouho. Lektoruji vzdělávací kurzy, vedu make-up párty a kurzy líčení, tím pádem už jsem také viděla ledacos.

Každá žena je originál, o tom píši ve svém medailonku. Ale některé ženy jsou naprosto originální i při nákupu své kosmetiky. Teď bych vám zde mohla popisovat všechny příklady, jak se dá vybrat správný odstín, ale já jsem si pro vás připravila nejoriginálnější, nejčastější a nejsprávnější verzi.


NEJORIGINÁLNĚJŠÍ způsob je: uchopte tištěný katalog do obou rukou, přiložte si stránku se rtěnkami ke své lícní kosti. Přibližte se k zrcadlu cca na 30 cm a chvíli se zamyslete a představte si barvičky z katalogu na svých rtech. Ta, která se vám „imaginárně“ nejvíce zalíbí – TU BERTE! ... Moje rada zní: „ Nebuďte originální za každou cenu!“


NEJČASTĚJŠÍ způsob, který vidím u mne ve studiu, je vyzkoušet si vzorek rtěnky na hřbet své ruky. Zde si také dovolím moji radu. V tomto případě určitě kladně hodnotím to, že si vezmete vzorek nebo skutečnou rtěnku a vyzkoušíte si její složení, vlastnosti i sytost krytí. Ale kůže na hřbetu ruky je hrubší než na rtech. Rty jsou prorůžovělé a hřbet ruky ne. Zvolte tedy raději ten správný způsob.


SPRÁVNÝ postup při výběru rtěnky je takový, že rtěnku (nebo její vzorek) vyzkoušíte na špičce svého ukazováčku. Zde je kůže nejvíce podobná kůži vašich rtů a nejlépe získáte představu, jak bude barva na vašich rtech vypadat.


Doufám, že se vám tyto informace hodí. Chcete-li se dozvědět více, navštivte můj KURZ LÍČENÍ nebo MAKE-UP PÁRTY.

#lektorkaPK

bottom of page