top of page

Ulita na statku pomáhá, ale právě teď by potřebovala pomoc

Po delší odmlce pokračuji v představování INSPIRATIVNÍCH ŽEN, které potkávám všude kolem sebe.

Inspirativní ženy jsou pro mne ženy, které jsou něčím výjimečné, mají zajímavou práci nebo koníček anebo třeba dělají věci užitečné i pro někoho dalšího.


Právě dnes bych vám ráda představila Mirku Müllerovou. Je to velmi silná žena, která nemá lehký osud. Vím, o čem mluvím, protože se známe už velmi dlouho. Máme skoro stejně staré dcery. Rozdíl mezi námi je je v tom, že Mirka má dceru, která je autista. Možná vám to nic neříká. Možná jste něco o autismu slyšeli, četli. Ale kdo nezažil, asi nemůže hodnotit, asi nemůže plně pochopit.

Život s autistickým dítětem je jiný. V našem rozhovoru se dozvíte několik osobních prožitků.


Připravit však dospívajícího autistu do života, dát mu možnost kvalitného osobního života a zabezpečit jej nejen materiálně je další nelehký životní krok jeho rodičů.Děkuji Mirce za otevřenou zpověď k tématu, které je pro mnohé tabu.

Mirka je však na tolik silná žena, že se nestará jen o svoji autistickou dceru, ale stala se součástí organizace Ulita na statku .

V našem povídání se dozvíte o této organizaci více informací.
Ulita na statku z.s. pomáhá lidem s psychickými potížemi a obtížemi v sociálním kontaktu a jejich rodinám.


Pokud byste mohli a chtěli tuto organizaci podpořit, máte možnost přispět na transparentní účet

Číslo transparentního sbírkového účtu: 2201602699/2010 Fio banka

Majitel účtu: Ulita na statku z.s.
Název účtu: Ulita na statku z.s. – Sbírka pro Ulitu na statku
Anebo přijďte přímo do Klubu Donna v Plzni Doudlevecká 20, využijte QR kod nebo číslo transparentního účtu a za svůj finanční příspěvek si můžete domů odnést symbol organizace – látkového šnečka.
Pokud byste chtěli přispět jinak než na transparentní účet, tak v rozhovoru se dozvíte, že aktuálně by na statek potřebovali novou ledničku a lavičky pro venkovní posezení na zahradě.

Moc děkuji Mirce, za velmi milé a otevřené povídání o otázkách o kterých se mnohdy těžce mluví a věřím, že společně Ulitu na statku podpoříme.Mgr. Pavla Kavinová

ambasadorka Klubu Donna

#lektorkaPK
bottom of page