top of page

TOP barvy pro letošní Vánoce, co symbolizují?
Už za pár dní se dočkáme Štědrého dne.

Těšíte se na letošní Vánoce?

Jaké barvy jsou TOP pro letošní vánoční výzdobu? A co symbolizují?
Prvním velkým trendem

jsou barvy připomínající noční oblohu. Takže všechny odstíny modré, které mohou přecházet až v černou. Zkombinujeme-li tyto odstíny se zlatou, získáme symboliku elegance a přepychu.

Chceme-li si dopřát tento styl, můžete si pořídit modré ozdoby anebo alespoň temně modré stužky, kterými ozdobíme větve stromečku.


Dalším velkým trendem

je kombinace temně zelené, červené a bílé. Tato kombinace barev představuje klasický trend, který se objevuje více méně stále, jen v některých letech je mu věnováno méně pozornosti. Letos však tako kombinace bude hrát důležitou roli a pro majitele těchto barev je symbolika směřovaná k posílení a upevnění tradic.
Vánoce v barvě čerstvě napadaného bílého sněhu tzv. Severský styl,

který je někdy nazýván Skandinávský má také každoročně velké množství svých příznivců. Jelikož u nás ve střední Evropě se stává zvykem, že Vánoce máme na blátě, jsou bílé dekorace nostalgickou připomínkou doby, kdy o Vánocích byl za okny čerstvě napadaný sníh. Pokud si přejete zažít Vánoce v tomto stylu, stačí použít k výzdobě neutrální barvy, nejvíce bílou a doplnit drobnými světélky v bílé barvě.Trend Vánoc ve stylu provence

(styl francouzského venkova) má v hlavní roli „staré“ drobné slaměné nebo dřevěné ozdoby a světélka v bílé barvě. Barvy, které patří ke stylu Provence jsou jemné pastelové - růžová, lila, modrá, zelená v základu, doplněné bílou nebo jemnou šedou. Hlavní myšlenka a symbolikou tohoto stylu je návrat k přírodě a přirozenému způsobu způsobu života.


Vybrali byste si některý z těchto stylů?

Jaké budou ty vaše Vánoce?


Nezáleží na tom, zda výzdoba u vás doma bude striktně podle některého z výše zmíněných TOP letošních trendů. Nezáleží na tom, zda budete obklopeni maličkostmi, které vám přinášejí nějaké vzpomínky, které ve vás evokují návrat do dětství, či vám připomínají chvíle, kdy jste si začali utvářet svůj domov, svůj prostor, své zázemí. Nebo třeba máte nachystané kousky, které jsou spjaté se vzpomínkami na Vánoce s vašimi dětmi, s vaším partnerem, kdy jste si utvořili svůj vlastní styl, styl a kouzlo vašeho rodinného života.

Nejdůležitější je prožít tyto svátky v klidu, pohodě a s láskou načerpat tu pozitivní energii Vánoc, energii, která je pro nás všechny tak potřebná, nehledě na to, v jakých barvách se ty letošní Vánoce prožijeme.

Přeji vám, ať jsou tyto nadcházející svátky krásné a kouzelné.

#lektorkaPK


Foto: všechny fotky jsou ilustrační, zdroj pixabaybottom of page