top of page

Tajemný černý onyx

Při svém rozhovoru do „Lifestylového okénka“ jsem hovořila o černém kameni se jménem onyx. A domluvily jsme se s Pavlou, že o něm napíšu svůj další článek pro Donnu.


Takže se pojďme podívat, čím je tento kámen zvláštní, jiný, jaký je jeho význam a působení, co nám může přinést, s čím pomoci.


valounky černého onyxu

Jeho vlastnosti: je to projektivní kámen, přiřazen planetám Mars a Saturn a elementu ohně.


Je to ochranný kámen, brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, spojuje s jednotou vesmíru, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy. Udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang.

Učí nás že cesta k moudrosti a osvobození, je těžká a složitá, a že je potřeba odstranit stará nastavení a vzorce a tím vznikající trápení. Podporuje koncentraci a pokoru.Léčebné využití: redukuje nekontrolovatelné sexuální tužby, působí na zuby, kosti, kostní dřeň, léčí krevní poruchy a problémy nohou.


Tajemný černý kámen, který nás přes bolesti a trápení, karmické zátěže a následky, vede ke konečné svobodě.


V rovině duševní, nás podobně jako turmalín, učí vážnosti, sebekontrole a cílevědomosti.

Jeho způsob se od turmalínu ovšem liší. Sice negativní energie odebírá, ale neumí je absorbovat. Tím pádem se jeho síla vyčerpává a vytrácí. Obnovení těchto sil trvá poněkud déle, než jsme zvyklí. Řešením je pravidelně kámen nechat projít čištěním a znovu nabitím. Vybrat si můžete z několika způsobů.


Lze provést čištění vodou, světlem, zemí, vykuřováním, vizualizací, modlitbou.

Nabíjení ideálně světlem, zemí, či zaříkáním. Pokud vlastníte křišťál, lze onyx položit na jeho drúzu a nechat přes noc a den na denním světle. Křišťál zesílí všechny energie a onyx dostane ten správný náboj a dobije se.


Je to velmi silný kámen, což už napovídá i to, pro jaká znamení se hodí. Ideálně spolupracuje se silnými znameními Lvy, Štíra a Kozoroha.


Několik náramků z onyxu a hematitu

Osobně s ním mám velmi dobré zkušenosti, působí na mne velmi silně a pozitivně.

Každopádně je zabydlen na stojánku v blízkosti okna, kde prochází procesem nabíjení téměř denně. I to mu určitě dodává té správné síly a vyzařování.


Nádherný broušený onyx

S láskou vaše Zuzana

Armillas-Náramné náramky

bottom of page