top of page

Symbolika -vážka

Proč tentokrát ne o kamenech, ale o symbolice?

Protože symbolika je krásná přidaná hodnota, o kterou ráda náramky doplňuji.

A když se setkám se zajímavou myšlenkou, informací či poznatkem - ráda se o ně podělím ;)Začala jsem spolupracovat s tvůrci autorských českých skleněných korálků, a oni rádi používají jako inspiraci přírodu (sympatické, že?). A vážka byl korálek, který mne nadchnul úplně první.


A teď už k symbolice. Vážka je často spojována s magií.

Ztělesňuje zrovnovažování při změnách na emocionální, mentální rovině a účincích na tělo, ducha a mysl. Ukazuje směrem k odstraňování starých iluzí, propouštění starých vzorců a zvyků. Změna je nastartována a nevyhnutelná.


Jejich křídla dovedou odrážet barvy a díky tomu hrají všemi barvami. Pokud se ve vašem životě často objevují vážky, mohou vám podávat zprávu, že život není tím, čím se zdá být. Vážka obývá dva světy - vzduch a vodu. Ve vodě potřebuje její přeměna čas, nic nejde uspěchat. Voda v mystice představuje emocionální tělo. Vzduch zase symbolizuje mentální tělo. Proto pokud je vážka vaše silové zvíře, může vám dávat najevo, že potřebujete nalézt rovnováhu mezi pocity a myšlenkami. Ona by bez rovnováhy mezi vodou a vzduchem nepřežila.

Přijměte změny a dovolte energii, aby mohlo proběhnout znovuzrození. Tato okřídlená královna vod propůjčuje duchovní pomoc, které se Vám dostává při vašem postupu.

Vidět vážku, jakkoli, značí změnu a obnovu.

Učí žít život naplno - s tím, co v současnosti máte k dispozici. Vážka učí mistrovství pohybu - rychlost, svižnost, přesnost. Přináší období zvýšené duchovní vnímavosti, novou perspektivu. Vybízí nebát se ukázat své pravé barvy, nechat zazářit své Světlo.

Je třeba udržet si svou rovnováhu v čase změn, a i když to nebude a není jednoduché, je nutno nevypustit z paměti, že ona zde přetrvala neskutečně dlouhou dobu. I Vám je dávána možnost.

Vážka Vás vybízí, aby jste naslouchali svému vnitřnímu hlasu, vnitřní touze a zaměřili pozornost na svá přání. Vše, co již "neslouží", ze svého života propusťte. Snažte se vše brát s nadhledem.Znali je i indiáni a staré kultury, které považovali vážku za symbol změny, světla a porozumění snům. Vážka je mistr letu, žádný jiný druh hmyzu nedokáže ve vzduchu to, co dovede ona. Proto i pro šamany představuje mistrovství života na křídlech, schopnost vyhnout se útokům, ale také rozbití iluzí nebo vidění pravdy v každé situaci.


Vážka Vás trpělivě provede proměnou, bude Vás podporovat svým vyzařováním ke znovuzískání pocitu svobody a pochopení dávných moudrostí. Její tichá, rozvážná pomoc Vás povede ke znovu nalezení vaší síly. Naučte se naslouchat moudrosti své duše.


Symbol Vážky v heslech:

- Změna

- Přizpůsobivost

- Vnesení lehkosti a radosti

- Osvícení života

- Harmonie

- Čistota

- Odhalení iluzí


za Armillas -Náramné náramky

Zuzana ♥bottom of page