top of page

Symbol pírka

Aktualizováno: 23. 4. 2021

Symbol malého pírka je občas nenápadný a skoro si ho nevšimneme. Naši pozornost většinou zaujme, až pokud se toto znamení opakuje. Proč? Přemýšlíme nad spoustou věcí a drobná znamení nám často unikají.

Zkuste se někdy zaměřit na drobné, nenápadné a decentní náznaky, kterými k nám mluví naše podvědomí nebo i další síly.

Například pírka jako kouzelné součásti křídel, jsou totiž pradávné magické elementy a pro mnoho přírodních národů posvátné předměty.


Dary, s jejichž pomocí můžeme měnit směr i formu životních energií.


A podle mnoha názorů také otevírat komunikační kanály mezi světem živých a mrtvých.

Peříčka se od počátku věků používala v magii, při kouzlení a při čarodějných rituálech.

Ostatně, některé kmeny světa, které žily v nejužším spojení s přírodou, věřily, že nejsilnější magickou moc mají pírka, která pták upustil dobrovolně!Existují pradávné rituály, kdy za pomoci peříčka můžeme posílat zprávy někomu, kdo již není mezi námi. Pomocí peříčka můžeme vykonávat také rituály k přivolání štěstí či provozovat milostnou magii. Peříčko je skvělý pomocník při vykuřování a při energetické očistě.

Dávní šamani i současní esoterici ctí víru, že peříčka mají moc a sílu chránit člověka před špatnými myšlenkami a zlobou. I proto se z peříček vyrábí mnoho ochranných amuletů či známé lapače snů, které jsou v současnosti tolik oblíbené.

Je známo, že například sibiřští šamani nosí obleky z ptačích pírek a jako magický artefakt používají hole ozdobené ptačími hlavami, znázorňují tak samotnou pouť duše.


Peříčky se zdobily i indiánské šípy a pověstné jsou i nádherné čelenky, které v sobě nesly tajné zprávy a informace, které měly svá jasná pravidla a přísné určení těch, kteří jej směli nosit.


Pírka pocházející od různých ptáků mají samozřejmě různé vlastnosti. Záleží také na tom, zda pírko najdete venku nebo doma (patří sem i balkon, parapet). Nejpříznivější je určitě pírko bílé, naopak černé pírko bychom si rozhodně neměli nosit domů.

Příkladem rozdílných způsobů znamení je třeba paví pero. Učení a tradice řady zemí Feng Shui nedoporučují nosit pera tohoto ptáka doma. Důvodem je skutečnost, že peří samo o sobě odráží oko ďábla a je schopné do domu přinést neštěstí, smutek, slzy, smrt. Nalezení tohoto peří venku, se ale považuje za pozitivní. Pokud to neděláte úmyslně, můžete přilákat štěstí a prosperitu.Ptačí peří je odedávna součástí lidových oslav, ať již se jedná o kohoutí brka na čepicích našich šohajů, či svatebních oděvech některých ostrovních kultur, a jsou i národy, v nichž se ptačí pera používala jako prostředky k rituálům smrti.


Někdy se u vás doma najde ptačí pírko - na balkóně nebo parapetu anebo dokonce uvidíte, jak letí do okna nebo do otevřených dveří. Taková pírka jsou považovány za zprávy od zesnulých příbuzných nebo strážných andělů, kteří vám chtějí sdělit něco důležitého. Pero je posláno jako talisman a znamení podpory v obtížných situacích a příznivým způsobem symbolizuje rychlé vyřešení problémů.


Zkuste někdy sledovat tyto jemné náznaky, které mohou symbolizovat určité situace nebo zprávy. Ale na druhou stranu nepropadejte panice, pokud najdete hromádku černého peří 😉 možná tady prostě jen dostal na frak kos, a nejedná se o žádnou šifrovanou zprávu.


Prostě věřte, vnímejte a zachovejte klidnou mysl.


Vaše Zuzana/Armillas - Náramné náramkybottom of page