top of page

Pozvánka na jóga brunch

Mezi své jógové akce pro veřejnost jsem v letním období s velkou dávkou radosti zařadila sobotní JÓGA BRUNCHE. Už delší dobu jsem snila o tomto spojení pro výživu ducha a těla zároveň a na všech úrovních. A když jsem poznala Zuzanu Spálenskou z plzeňské Terasy, padly jsme si do oka a nápad spolu zrealizovaly. Dnes už máme za sebou dva jóga brunche a těšíme se na třetí!


A o čem vlastně jóga brunch je? Brunch je anglické slovíčko které spojuje "breakfast" -snídani a "lunch" - oběd. Je to v podstatě jídlo, které kombinuje snídani i oběd dohromady a podává se celé dopoledne. Menu na Terase je vždy vyladěné do posledních detailů a uspokojí všechny chuťové pohárky. Proč byste tedy měli přijít také vy? Těch důvodů je hned několik.


Za prvné - fyzické cvičení jógy pomůže odbourat stres, zpevní vaše tělo, protáhne a narovná kostru a člověk se tak díky pohybu hned cítí mnohem lépe.


A protože se navíc jedná o pohyb na čerstvém vzduchu, v příjemném prostředí terasy v centru Plzně, která je zalitá sluncem, obklopená růžemi a zelení z Křižíkových sadů, je to zároveň pastva pro oči, pohlazení pro duši a notná dávka pro zdraví potřebného slunečního svitu a doplnění hladiny serotoninu.


Hlava se v průběhu jógy pročistí meditací a všechny smysly následně pookřejí nádherně prostřeným stolem s vybranými lahůdkami, které nám děvčata z firmy Bez ubrusu catering s láskou připravují a servírují postupně celé 2 hodiny. Dobrou zásadou ajurvédy, kterou na jóga brunch podporujeme, je nedělat u jídla nic jiného než jíst a vychutnávat si připravené pokrmy. Příjemná společnost a hovor je ideální pro zdravé trávení skvělého jídla. Scházíme se v malé skupince v počtu 6-ti až 10-ti účastnic a zároveň mezi nás zavítá vždy někdo nový. Člověk zapojí při tomto jídle všechny smysly a vše, co přispívá k pohodě prospívá tím pádem dobrému životu.


O tom, zda se v životě cítíme šťastní a spokojení, rozhoduje naše hlava a dostatek živin a zdraví prospěšných látek v našem těle a díky těmto jóga brunchům je můžeme skvěle a přirozenou cestou pravidelně každý měsíc doplňovat. Přijďte to zažít s námi. Další jóga brunch se chystá na sobotu 15. 8. od 9:00 hodin a pozvánku na něj najdete zde.


To, co jíme, je důležité pro naše zdraví, ale ne každý už ví, jak moc skladba jídelníčku ovlivňuje také naši psychiku a jak velký vliv má jídlo na to, jak budeme stárnout. Naše tělo je náš chrám, náš dům, ze kterého se nemůžeme odstěhovat. Proto je důležité se o něj dobře a s láskou starat.

Rezervace na jóga brunch je možná na e-mailu: info@tutaterasa.cz


Těšíme se na společné jógování a hodování :-)


bottom of page