Podle čeho si vybrat správnou barvu rtěnky?


Často mají ženy problém s výběrem správného odstínu rtěnky. Pokud si vyberete správně, dotvoříte perfektní make-up, zdůrazníte nejen tvar rtů, ale celkově podtrhnete výraz obličeje. Takový vzhled dovede přidat na sebevědomí, ale chce to ale trefit správnou barvu a také intenzitu rtěnky tak, aby na tváři nepůsobila jako pěst na oko. Možná i vy uvažujete nad tím, že si koupíte novou rtěnku, ale nejste si jisté, po které barvě sáhnout.

Při výběru rtěnky sledujte:

1) barvu Vašich vlasů

Barva vašich vlasů je šikovným pomocníkem při výběru rtěnky. Máte-li hnědé vlasy, porozhlédněte se po rtěnkách, které jsou zbarvené do fialova, bránit se nemusíte ani oranžovým tónům. Černovláskám doporučuji sytě fialové a červené rtěnky, se kterými rozhodně neudělají chybu. Blondýnky naopak mohou vyhledat rtěnky s růžovým nádechem, chybu neudělají ani tehdy, vyberou-li si rtěnku červenou.

2) barvu Vašich očí

I barva vašich očí vám může při výběru rtěnky pomoci. Kdo má oči zelené, může si vybrat rtěnku zbarvenou do ruda. Hnědým očím budou slušet rtěnky cihlové, které hnědou barvu krásně podtrhnou. Modroočkám radím vybírat rtěnky korálové barvy.

3) tón Vaší pleti

Dalším ukazatelem je tón vaší pleti, který může být buď teplý nebo studený. Jestliže nevíte, jaký tón pleti je ten váš, poznáte to jednoduše tak, že se za denního světla podíváte na vnitřní stranu vašeho zápěstí. Uvidíte-li jasně modré žilky, pak máte studený tón pleti, naopak pokud jsou žilky zbarvené spíše do zelena, je váš typ pleti teplý. Studenému tónu pleti doporučuji rtěnky růžové či červené, teplému tónu radím vybírat rtěnky lososové, korálové nebo zbarvené do broskvova.

4) velikost Vašich rtů

Máte-li úzké rty vybírejte rtěnky s leskem, nebo perletí. Dosáhnete tak optického zvětšení vašich rtů. Nikdy nedoporučuji marné a tmavé odstíny, které rty ještě více zmenšují. Majitelky velkých plných rtů mohou vybírat i z palety matných odstínů.

#lektorkaPK