top of page

Přírodní a přitom zázračná složka ...

V posledních letech se v kosmetickém průmyslu objevila "nová" ingredience, které se rázem stala velkým hitem. Jedná se o sekret hlemýždě, který obsahuje obrovské množství cenných kosmetických složek: kolagen, elastin, vitamíny A, C, E, kyselinu hyaluronovou aj. Díky mnoha úžasným vlastnostem se tato, téměř zázračná složka, prosadila jako složka používaná do složení různých kosmetických přípravků. podstatě jde o sekret hlemýždě, který obsahuje obrovské množství cenných kosmetických složek: kolagen, elastin, vitamíny A, C, E, kyselinu hyaluronovou aj. Díky mnoha úžasným vlastnostem se tato, téměř zázračná složka, prosadila jako složka používaná do složení různých kosmetických přípravků.


Z historie však víme, že šneci se používali pro kosmetické účely již ve starověkém Řecku: Hippokrates nazýval sekret hlemýžďů „elixírem mládí“ a dělal kožní mast z drcených hlemýžďů.
Naštěstí, dnes se hlemýždí sekret sbírá „humánním“ způsobem a šneci zůstávají zdraví a živí .

Já jsem ta toto téma již před nějakým časem zpracovala blogový článek, pro moji druhou stránku.


Tak se i s Vámi o tento článek moc ráda podělím ZDE .


A ještě odkaz na krátké video o produktech, které obsahují šnečí mucín a můžete si je zakoupit v našem rodinném obchůdku v Plzni, Doudlevecká 20 POZVÁNKA PRO VÁS


#lekteorkaPK


bottom of page