top of page

Osm věcí, které nemají být v domě podle feng shui


Domov je oáza klidu a pohody. Je to místo, kde odpočíváme. Je to místo, kde bydlíme s naší rodinou, povídáme si a chceme se mít dobře. Věděli jste, že naší náladu ovlivňují pozitivně i negativně věci, kterými se obklopujeme? Domov má být útulný, kde se každý cítí příjemně. Máte ale pocit, že vás doma něco ruší? Nechte se inspirovat metodou feng shui a zbavte se věcí, které jsou plné negativní energie. Zkuste tyto rady a uvidíte, že váš domov bude opět plný lásky a štěstí.1. rozbité elektrospotřebiče Podle feng shui představuje elektronika sílu a moc. Ovšem pokud funguje. Jakmile není funkční, znamená to problém, který se může projevit ve vašem zdraví, vztahu nebo práci. Buď nechte spotřebič spravit, nebo ho vyhoďte. Je lepší prázdný prostor než prostor zaplněný vadným televizorem, topinkovačem nebo DVD přehrávačem.

2. staré, roztrhané nebo nenošené oblečení Jsou vaše skříně plné starého a dávno nenošeného oblečení? Věci, které už nenosíte a pravděpodobně nikdy nebudete, někomu darujte. Raději si kupte něco nového. Jedině tak se mohou vaše záležitosti začít hýbat pozitivním směrem.3. sušené květiny Sušené květiny podle feng shui představují stagnující energii. Jakmile máte doma sušené květiny, je obtížné žít v přítomném okamžiku. Také byste doma neměli mít bonsaje, protože představují zakrnělý růst a ve feng shui znamenají brzdu v osobním i profesním životě. Investujte do živých zelených rostlin, které naopak představují život.4. obrazy, kde lidé a zvířata cení zuby Obraz lidí nebo zvířat cenících zuby vnáší do domu křik a hádky.5. rozbité nádobí Veškeré nádobí v domě je vyjádřením rodinné harmonie. Rozbité nádobí je podle feng shui nejsilnějším magnetem negativní energie a kromě toho praskliny poukazují na skřípající vztahy. Vyhoďte to staré a raději zainvestujte do nového. Vaše investice se vám vyplatí.
6. zašlé a uschlé květiny Rostliny symbolizují ve feng shui růst, ale pouze pokud jsou prosperující. Takže pokud jsou vaše pokojové rostliny zvadlé nebo mrtvé, budou způsobovat problémy. Možná se začnete v noci častěji probouzet, nebudete moct spát nebo ráno nebudete svěží. Pokud vaše rostliny trpěly kvůli vaší nedbalosti, vyhoďte je a kupte nové a slibte jim, že se o ně budete starat lépe.7. prošlé potraviny Feng shui vnímá potraviny jako symboly, které dávají a přijímají lásku. Proto lednice plná starých potravin může skutečně ohrozit vaše vztahy. Jakmile budete mít doma jen správné potraviny, budete mít v životě všechno jednodušší. Kromě toho si brzo všimnete, že je pro vás snazší vyjadřovat lásku.8. staré věci a šperky po lidech, které neznáme Zbavte se i věci od neznámých majitelů, které ve vás vyvolávají nepříjemné pocity nebo nejednoznačné emoce. Uleví se vám a bude se vám i lépe dýchat.


#lektorkaPK

bottom of page