top of page

Objevte kouzlo trochu jiné svatební výslužky

Letošní novinky z naší manufaktury a marmeládového světa věnuji slavnostnímu vyjádření naší kreativity a tvorby. Vášni a radosti, které nadšeně měníme ve svatební marmelády. Celé série ovocných chutí darované citům těch nejušlechtilejších rozměrů. Svatební marmelády, kterými lze projevit vděčnost, lásku, úctu, poděkování, radost, vášeň i originální důvtip. Svatební marmelády připravované pouze pro jediný Velký Den. V životě jeden z nejsilnějších okamžiků a magických momentů, co se vepíše navždy do kroniky dvou životů.Tuhle část své práce zbožňuji nadevše. Moje romantická duše je s každou svatební zakázkou vyživována silnými emocemi a nadšením. Neznám vyššího ztvárnění marmelád, než je to SVATEBNÍ. Inspirováno příběhy dvou mladých lidí, kteří se rozhodli své dvě cesty spojit v jednu jedinou. Vyjít vstříc celoživotnímu dobrodružství zvanému MANŽELSTVÍ.


Svatební marmeláda je trochu jiná výslužka. S originálním nápadem, jemnou intuicí a vdechnutou duší. Skleničky plné živé ovocné chuti, jedinečné a vymazlené do posledního detailu. 100 % ní: veganské, s nízkým podílem cukru (i zcela cukrfree), rukodělné, přírodní a BEZ lepkové, BEZ konzervantů, BEZ barviv a BEZ plastů.


Marmeláda jako trochu jiný svatební dar. Od jednoho jediného originálně připraveného kousku až po dárkovou krabici složenou z desítek rozmanitých marmeládových chutí a vůní. Fantazii se meze nekladou. Dar, co vydrží. Dar, který chutná. Dar, jaký dokáže ohromit. Dar s důvtipem.
Svatební sklenička jako jmenovka slavnostní tabule. Zasedací pořádek nemusí být jen z krásných papírových cedulek. Jména hostů u stolu mohou být zvěčněna na malé marmeládové skleničce, kterou si pak každý odnese domů jako upomínku.

Originální a jedlá. Obsah sní do posledního sousta a obal se jménem zůstává ve vitrínce. Jak prozíravé.


Hodně často se klienti ptají, kdy vznikl nápad na svatební marmelády?

V roce 2015. Tehdy mě požádala moje kamarádka a její dcera, abych jim vytvořila něco originálního, z čeho budou hosté udivení a překvapení. Nechtěly rozdávat klasické cukroví, přály si prostě JINOU SVATEBNÍ VÝSLUŽKU. Trvalejší hodnotu. Takovou, kterou nebudou hosté nuceni sníst hned po svatbě. Něco, co jim zůstane doma a kdykoliv se na to podívají, vzpomenou si na onen Velký Den.


Nemusela jsem si dlouze lámat hlavu. Nápad byl na světě během chvilky. Připravím to, co mě baví, naplňuje a v čem si jsem jistá v kramflecích. Byl konec září a na sadě z čerstvého ovoce zbývala jablíčka. Sorta, která nikdy nezklamala a chutnala upravená na jakýkoliv způsob. Zlatá Reneta a hořká čokoláda. Šťavnaté podzimní plody s vláčnou pochoutkou dobře známé značky, kterou obě ženy milovaly. A tak vznikla moje vůbec PRVNÍ SVATEBNÍ KOLEKCE nazvaná "Jak chutná láska".O pár let později mě oslovila kamarádka. Připravovala svůj první svatební veletrh a přizvala nás do kruhu lidiček, kteří se točí kolem svateb a připravují pro snoubence NEZAPOMENUTELNÝ svatební den. Byla to výzva a zážitek zároveň. Představili jsme onen listopadový den, kdy se veletrh svatební inspirace konal, několik desítek kolekcí. Tak odlišných od běžně dostupných výrobků na trhu, že zájem snoubenců, ale i spousty dalších obdivovatelů, překonal všechny naše počáteční obavy.


Získali jsme nabídky na spolupráci i zakázky jednotlivých párů, co ochutnaly a uchopily svou výslužku JINAK. Netradičně, s trvalou hodnotou a jejich vlastním příběhem ukrytým uvnitř každé skleničky.


A jak probíhá příprava na marmeládovou svatební kolekci?

Zjednodušeně řečeno... záleží nám na osobním přístupu a originálním příběhu, který by se měl s danou svatební marmeládovou kolekcí pojit. Někteří chtějí POUZE skleničky s obsahem a etiketou, výběr ovoce ponechávají na nás. Druzí si chtějí přípravy na svůj Velký Den užít se vším všudy, záleží jim tedy i na marmeládě, kterou mají ze svých rukou předávat. Ať již jako PODĚKOVÁNÍ za účast na svatbě, personalizovanou JMENOVKOU na slavnostní tabuli nebo jako DROBNOST ke klasické výslužce s koláčem a cukrovím.Jak dlouho předem je potřeba objednat svatební marmelády?

Záleží, z jakého ovoce má být zakázka vytvořená. Jen stěží v listopadu uvaříme marmošku z čerstvých jahod. Většinou doporučujeme dát nám čas a prostor minimálně měsíc před svatbou. A to je opravdu hranice, za kterou se pak už nevydáváme. K perfektně připravené marmeládové svatební edici potřebujeme rezervu, abychom se dohodli na konečné podobě chuťové, kusové i objemové.


Tím mám na mysli druh ovoce, případně jeho rozmanité kombinace s bylinkami, koření, destilátem nebo jedlým plátkovým zlatem. Počet kusů skleniček a jejich velikost, abychom je stačili objednat případně si sami dovézt z velkoskladu. V neposlední řadě zadat tisk etiket naší partnerské tiskárně. I oni potřebují čas na grafické úpravy a tiskovou finální podobu každé samolepky. Zejména jedná-li se o personalizované viněty, kdy každá je originál.


Jaké jsou nejoblíbenější zakázkové kolekce?

Jednoznačně s červené. Barva lásky, vášně a odhodlání. Tedy malinové a jahodové. Pokud není kolekce ryze příběhová, pak snoubenci sahají po čisté malině, malině s Tahitskou vanilkou a jahodě se šampaňským. Oblíbené jsou i s přídavkem čokolády. Loňská sezóna patřila červenému rybízu s hořkou čokoládou. Pasírovaná pochoutka, jemná, vláčná jako hedvábí. Příjemně navinulá rybízem a podbarvená tóny kakaových bobů.


Jak probíhá konzultace marmeládové svatební zakázky?

Každou zakázkovou kolekci pečlivě promýšlíme. Ptáme se, zajímáme se o chutě, vůně, druhy ovoce, které jsou objednateli upřednostňovány. Zpovídáme a jemně směřujeme kroky k minulosti, k dětství strávené u babiček a k prázdninám naplněným světem čerstvého ovoce.


Po zralé úvaze a vzájemné dohodě vybereme šťavnaté plody, vyladíme recepturu a odvážíme množství, které se má vejít do takového a onakého skla.

Zkrátka a dobře, individuální přístup od návrhu až po dokončenou zakázku osobně, s láskou, úctou a pokorou předanou snoubencům.


Jsou připravené nějaké svatební kolekce skladem?

Nevaříme svatební skleničky na sklad. Připravujeme každou svatební kolekci jako ZAKÁZKU na míru. Věnujeme POZORNOST PŘÁNÍ snoubenců. Klademe důraz na INDIVIDUALITU, JEDINEČNOST a ORIGINALITU.

Potřebujeme ČAS a PROSTOR na pečlivou přípravu. Konzultujeme s klienty všechny svatební detaily. Předáváme KVALITU a EMOCE.


Co když nám svatbu organizuje svatební koordinátorka? Jakým způsobem se řeší marmeládová zakázka?

S nadšením celou zakázku vyřeší za vás svatební koordinátor, se kterým spolupracujeme. Nic vám nebrání však v tom, abyste se nám sami ozvali a své přání vyslovili. Dohodneme si detaily a zbytek bez starostí ponechte na koordinátorce a na nás.


Je možné svatební marmelády zkombinovat z více druhů?


Rozhodně ANO. Fantazii se meze nekladou. Není ojedinělé, že připravujeme svatební zakázku, kde je polovina marmelád cukrfree a druhá je klasická, s tradiční recepturou a přidanými sladidly. Vybrat si mohou snoubenci i z více druhů ovoce. Záleží jen a jen na nich, čemu dávají přednost a koho a čím chtějí překvapit.


A jakou svatební marmeládu doporučuji nejvíce?

Kdybych si mohla já sama vybrat, rozhodně bych sáhla po čokoládové. Takové, kde kousíčky šťavnatých plodů lehounce splývají s jemností a vláčností čokolády. Je jiná. Chuťově odlišná od klasické ovocné. Je šik a elegantní. Každé sousto je rozplývá na jazyku jako sněhová vločka na teplé dlani. Tak kdybych mohla doporučit, pak čokoládové maliny. Z citrusů pak citron s belgickou čokoládou, který je marmeládovým hitem už třetí rok.Letošní rok jsme zařadili do kolekcí nově cibulády, nebo také chutney. Výtečný doplněk k letním grilovačkám a ke zrajícím sýrům. Základ tvoří zkaramelizovaná červená cibule, jemně a ručně nakrájená, Merlot na vyvážení chuti a trochu vybraného koření, které do výrobku patří. A pak už stačí doladit nějakým důvtipným kouskem ovoce či zeleniny, které chutney pozvedne ještě o příčku výš. My doporučujeme cibuládu s višněmi. Ostrá a výrazná chuť peckovin podporuje přirozenou sladkost cibule a decentně uhladí její silné aroma.

Jaruška Frančíková

Marmeláda s duší Pošumaví