top of page

Neděle jak malovaná.


Konečně jsme se dočkali a po mnoha chladných, zamračených i deštivých dnech nám na tento a tento víkend vykouklo sluníčko a obdarovává nás svými paprsky. Málokdo z nás odolá příjemnému jarnímu slunci. Už nás to táhne na procházku nebo na kolo do přírody. Nebo můžeme začít zvelebovat naše zahrádky. Každopádně vystavujeme naši pleť slunečním paprskům. Může se nám zdát, že jarní paprsky nejsou zdaleka tak silné jako ty letní. A tak se je snažíme využít pro podtržení naší krásy. Mezi ženami již dlouho koluje mýtus, že snědá, opálená pleť je sexy, krásná a zdravá…

V tomto období bychom, ale neměli zapomínat na citlivost naší pleti, která je ještě po zimě dehydratovaná a velmi citlivá, a tak opalování pro ni není zdravé a způsobuje její stárnutí. Snadno může dojít ke vzniku spálenin, nebo dokonce ke zvýšenému riziku vzniku rakoviny kůže. Při pobytu na slunci bychom tedy měli používat pokrývky hlavy a sluneční brýle.

Ale jak je to s krémy s ochranným faktorem? Jaká je vaše zkušenost? Používáte krémy s ochranným faktorem? Používáte je každý den, i když jdete do práce - třeba do kanceláře? Nebo si krémy s ochranným SPF faktorem mažete jen při plánovaném delším pobytu na slunci? Pochlubte se.


bottom of page