top of page

Mobilní hospic Domov hledá lékaře a sestru

Dnes bych se chtěla věnovat tématu smrti. Asi mě k tomu vedou silné prožitky z posledních týdnů, kdy jsme všichni v Česku trávili dlouhý čas v izolaci, protože jsme nesměli opustit kvůli pandemii hranice města a okresu. Působila na nás také další nařízení vlády, která nás po roce života s virem covid-19 stáhla do ještě temnějších energií. My čekali jaro a zatím přišel mráz. Doslova. Je čím dál tím těžší si udržet pozitivní náladu. Bohužel totiž také přibylo mrtvých obětí tohoto viru a Staroměstské náměstí pokryly kříže za oběti této nemoci, které smyje až déšť. Tento pohled mě osobně silně zasáhl.


Do toho přišlo období Velikonoc, oslavující vzkříšení Ježíše Krista, které značí obnovené spojení ducha a těla a nebo přivedení někoho ze smrti do života. Jindy svátek poměrně veselý, plný hojnosti a radosti ze setkávání. Tento rok proběhl u většiny z nás o samotě.


Peníze nebo život - to je atmosféra, kterou právě hmatatelně cítím, protože se mnoho lidí obává o své zdraví, o životy svých nejbližších a také o své živobytí a budoucí příjmy. Mnoho profesí přestává existovat a také začalo hromadné propouštění zaměstnanců, některé menší firmy už krachují.


Zároveň ještě více nyní cítím, že právě v této době skutečně dostáváme příležitost obrodit se do nového já. Jen se přestat bát a udělat ta správná rozhodnutí. A vykročit na novou cestu. Vyspělá společnost se pozná podle toho, jak se umí postarat o slabé a o nemocné. A práce ve zdravotnictví a v sociálních službách může nyní někomu dávat hluboký smysl a může mu přinést skutečné uspokojení a naplnění svého životního poslání. A proto bych ráda dnes tímto článkem poukázala na to, že v plzeňském mobilním Hospici Domov právě nyní hledají do svého týmu lékaře a zdravotní sestru. Může to pro vás být právě teď ta správná příležitost? Nebo pro někoho z vašich známých? Prosím, předejte jim tuto pobídku, sdílejte dále.


Tento hospic funguje v Plzni už šestým rokem a přichází na pomoc v těch nejtěžších chvílích, jaké si umíte představit. Odborný personál obstarává péči v domácím prostředí nemocným v terminálním stádiu. Pomoc je určena těm nemocným, o které se příbuzní chtějí a mohou starat doma. Tam, kde by většina nemocných ráda strávila poslední etapu svého života - v kruhu svých nejbližších, v lásce a v bezpečí, tam kde to důvěrně znají. A to je možné díky práci odborníků z tzv. mobilních hospiců. Zdá se vám to také smysluplné poslání?

Chcete se stát součástí hospicového týmu? Potom svá CV zasílejte spolu s průvodním dopisem na hospic@domov-plzen.cz přímo paní ředitelce Janě Červánkové. Mobilní hospic Domov právě hledá vystudovanou všeobecnou či dětskou sestru na plný nebo částečný úvazek a lékaře na částečný úvazek. Pomozte Domovu být druhému nablízku v lásce, v životě i v umírání.

Pokud potřebujete služby domácího hospice, volejte v pracovní dny od 8 – 15 hodin na na tel. číslo +420 731 632 788 (sl. Kuncová) nebo +420 733 555 991 (hospicové sestřičky).

Mobilní hospic Domov také s pokorou děkuje za každou finanční podporu. Chcete-li přispět, klikněte zde.

bottom of page