top of page

Madeira aneb expedice do země oceánu a hor


Také míváte nepopsatelná nutkání, která Vám říkají, co dělat a ačkoliv tomu nerozumíte, víte, že tento pocit musíte poslechnout? Loni bylo mé nutkání už tak silné, že jsem musela vyrazit. Několik let mě volala nedaleká Madeira. A ve skupině čtyř žen to byla opravdu jízda, kterou brzy zopakujeme. A třeba i vy budete u toho.Že Vám Madeira nic neříká? Nebo naopak o něm také přemýšlíte? Rozhodně jeďte, tohle místo stojí za objevování! Já vám dám několik důvodů, proč na Madeiru vycestovat. A zároveň vás na toto místo ráda pozvu s naší další expedicí.

Tak tedy...

️ Madeira je ostrov, která se pyšní po celý rok stejným, příjemným počasím připomínajícím jaro. S tím se pojí krása všudekvetoucí krajiny připomínající botanickou zahradu v plném rozkvětu, plnou hortenzií, fuchsií, ibišků nebo orchideí.


⛰ Horský hřeben uprostřed ostrova s nejvyšší horou Pico Ruivo (1862m.n.m.) nabízí úžasné vycházky divokou krajinou, mezi vysokými štíty a hlubokými propastmi, kolem horských bystřin či po náhorních plošinách. Třetihorní les vavřínů původně pokrýval velké části Evropy, nyní je ojedinělým úkazem na tomto ostrově. Koupání je možné využít jak na divokých skalnatých plážích, tak v přírodních bazénech mezi skalami s dokonale průzračnou vodou. Madeira je jedním z nejlepších míst na světě, kde lze pozorovat velryby a delfíny. Dvě třetiny ostrova jsou chráněný národním parkem. Na části ostrova lze objevit vinice a vychutnávat si tak místní unikátní madeirské víno. …ve výčtu by se dalo pokračovat, proto radím


– pojeďte a ochutnejte tento ostrov na vlastní kůži. Vyražte sami nebo se přidejte k nám. Zvu vás na společnou cestu! V červenci pořádám skupinovou výpravu, v rámci které můžete Madeiru poznat, ochutnat a také si zacvičit jógu. A to vše třeba i s celou rodinou, děti ani manžel nejsou překážkou :-)

Pokud Vás zajímá, jak bude cesta vypadat, ozvěte se mi a já vám ráda zašlu kompletní podrobnosti a itinerář, který s kolegyněmi právě dolaďuji.

Bude to boží, moc se na vás těším!

Adéla & tým Essence for life

bottom of page