top of page

Královské znamení Lev

Milé Donny, naposledy jsem psala o symbolice a dnes se vrátíme zpět ke kamenům 😊

Dnes připadá v úvahu nějaký typický kámen pro dané období.


Právě vládne znamení zvěrokruhu LEV, silné a dominantní znamení. Jeho vláda se sice již chýlí ke konci, a v pátek nastoupí Panny, ale pojďme se podívat, jaké kameny mohou být pro Lvy vhodné, a které korespondují s jeho vyzařováním.Lev jako silné zvíře, v pohodě zvládne nosit nádherný černý onyx. Proč říkám zvládne? Protože u onyxu je třeba dávat pozor na očistu kamene. Pokud se neprovádí důsledně, může se stát lehce vyzařovačem nasbírané negativní energie. Tím nechci strašit, onyx má své kouzlo a při správném užívání je to nádherný, silný kámen. Jeho síla spočívá v tom, že mimo jiné odebírá z těla negativní vibrace. Avšak neabsorbuje je, a proto se energeticky rychle vyčerpá. Proto se musí provádět řádná očista a znovu nabití, ideálně za svitu měsíce nebo na denním světle.

Dále nás učí, že cesta k moudrosti a osvobození, je těžká a složitá, a je potřeba odstranit svá stará nastavení a vzorce a tím vznikající trápení. Podporuje v nás koncentraci a pokoru. Je to projektivní kámen, přiřazen planetám Mars a Saturn a elementu ohně.

Velký kámen onyxu na náramku

Je to také ochranný kámen, brání a ochraňuje před negativitou vědomě namířenou proti vám, v konfliktech všeho druhu, chrání život, dodává sílu, pomáhá v těžkých a nesrozumitelných obdobích, při mimořádném fyzickém i citovém vypětí, spojuje s jednotou vesmíru, zaměřuje naši energii jedním směrem, přináší ráznost a vytrvalost, dovoluje stát se pány svého osudu, poskytuje poučení z minulosti, zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu, léčí stará traumata ovlivňující současný život, snižuje strach a obavy. Udržuje v těle rovnováhu energií jing a jang.


Další kameny, které přímo ladí se Lvy nejen silou, ale i vyzařováním, barvou jsou :

Tygří oko, zlaté nebo hnědé stejně jako lví srst. Harmonizuje duševní život a posiluje koncentraci. Silně působí pro nastolení vnitřního klidu, který pak jen tak nic nerozhodí. Pomáhá nám bez citových jizev odolávat útokům zvenčí a chrání nás před škodlivými vlivy okolí. Posiluje rozhodnost, akci, vytrvalost, přiměřený odstup a dosažení cílů. Stejně působí i na imunitní systém.


Tygří oko

Sluneční kámen, vysílající silné velmi energetické vlny – ne nadarmo kámen slunce, jehož vlivem a pod jejích žárem roztají všechny chmury, deprese a strachy. Přináší nám do duše jas, naději, žár vitality. Dodává nám optimismus tehdy, když ztrácíme naději. Pomáhá nám se najít. Učí nás milovat život, své bližní a okolí. Chrání před černými vizemi a obrazy, před nočními můrami. Obrací naši pozornost ke světlým stránkám života. Učí nás poznávat naše chyby a slabiny, naše lepší já, a vzít život do vlastních rukou. Přináší víru v dobro, víru v sebe, vlastní sílu, posiluje odhodlání překonat překážky. Staví před nás nové perspektivy, které neznají hranic. Chrání před negativními vlivy.


Citrín – kámen, který přímo symbolizuje slunce svojí barvou i strukturou.


Citrín - kámen slunce

Jeho zabarvení je většinou velmi jemné. Od nepaměti byl nazýván kamenem slunce. Vnáší do uspěchaného, každodenního života vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Překlenuje rozdíl mezi nižším a vyšším vědomím tak, že podporuje smysl pro spoluúčast na veřejném dění a zároveň posiluje důslednost a touhu poznávat pravé vnitřní já.

Oživuje a podněcuje kreativitu, prozařuje mysl. Podporuje odvahu pouštět se do nových věcí.

Pomáhá léčit z citových nezdarů, chrání před pocity malomyslnosti. Je jedním z kamenů hojnosti, učí nás přilákat k sobě bohatství, prosperitu a úspěch, poskytuje štěstí každému, kdo ho vlastní. Čistí čakry – zejména solar plexus, aktivuje činnost korunní čakry a zesiluje intuici, pročišťuje vyšší úrovně osobnosti a uvádí je do rovnováhy. Urovnává vztahy a spory v rodině či skupině, napomáhá přijímat se takoví, jací jsme, dodává sebedůvěru, potlačuje sebezničující sklony, zmírňuje přecitlivělost – zejména na kritiku okolí. Nikdy nepotřebuje čištění!


Mezi další kameny, souznící s nastavením Lvů, jsou například rudý granát, něžný kunzit či všemocný křišťál.


bottom of page