top of page

Kameny z hlubin ZeměMůj první článek pro Klub Donna je na světě.

A o co, že bych se s Vámi ráda podělila? Mojí doménou jsou šperky z minerálů, tudíž související oblast je vše o kamenech – v mém pojetí účinky a vliv kamenů na člověka, jeho mysl, duši i zdraví.

Téma, které jsem si vybrala na úvod jsou „Modré kameny“.

A proč? Modrá je moje oblíbená barva. Je to barva oblohy, vody, dálek i naší planety Země.

Mezi modré kameny patří v první řadě Lapis lazuli, který je kamenem nejznámějším. Dalšími modrými a indigovými kameny, které by bylo škoda nepoznat jsou i: Sodalit, Durmotierit či Kyanit (nejedná se tedy o kyanid, což je všeobecně známý jed 😉 nýbrž o nádherný modrý kámen).

LAPIS LAZULI je silný kámen podporující víru, lásku, spojení s vyšším bytím. Láska v jeho pojetí nabývá duchovní hloubky a stává se nadsmyslová, nadpozemská a nesobecká. Otevírá v nás okno do nekonečného vesmíru, porozumění poselství hvězd. S tímto kamenem sníme, a touláme se po hvězdách, nemáme ve svých snech žádná omezení a hranice.


SODALIT je podobný Lapisu lazuli, ovšem jeho působení se projevuje v nižší rovině. Má nejhrubší a pomalou vibraci, a proto je nejtěsněji z modrých kamenů spjat se vším materiálním. Což umožňuje pod jeho působením svoje vzdušné zámky, velké sny a nápady, převést do reality a pomoci je uskutečnit. Stejně tak cíle a vize získané intuicí pod jeho vlivem, snáze přivedeme do reálného života. Se sodalitem se sneseme z výšin, a najdeme klid, stabilitu a rovnováhu na zemi.


DURMOTIERIT je kámen známý teprve několik desetiletí. V čem se liší od svých modrých "bratrů"? Učí nás žít život takový, jaký je-netrápit se malichernostmi a nechat se řídit vyšší mocí. Podporuje v nás pozitivní přístup k životu, touhu po harmonii.


KYANIT-neudržuje v sobě nic negativního, nevyžaduje tak ani čištění. Kyanit proniká všemi zmatky a odbourává bloky, iluze, strach, zklamání a stres. Zvyšuje schopnost logického a přímočarého myšlení. Podněcuje činnost vyšší mysli a udržuje spojení s kauzální rovinou. V duchovní sféře kyanit napomáhá oprostit se od představy o neodvratném osudu a neúprosně působící karmě. Ukazuje, jakou roli může člověk sehrát ve vytváření procesu příčin a nutných následků. Dokáže uzemňovat duchovní vibrace, což navozuje stav duchovní integrity a dospělosti.


Takže jaký je závěr a který modrý kámen je vhodný právě pro vás?

Pro vzletné sny a božskou lásku-Lapis lazuli

Pro čistou a nezatíženou mysl-Kyanit

Pro uskutečnění plánů a snů-Sodalit

Pro radost ze života a naději-Durmotierit

Zuzana

www.armillas.cz


Nádherný a ceněný polodrahokam - Kyanit

Poměrně nedávno objevený kámen - Durmotierit

Sodalit - kámen modro-bílý
A klasika všech kamenů - Lapis lazuli

bottom of page