Křest knihy Setkávání s paní Hanou.

Včera v podvečer proběhl v Plzni ve Vědecké knihovně

slavnostní křest knihy

Setkávání s paní Hanou.

Je mi ctí, že jsem se mohla zařadit mezi spoluautory, kteří v této knize popisují své setkání či setkávání s paní Hanou Gerzanicovou.

Paní Hana se proslavila básněmi, které publikovala jak v angličtině, tak v češtině. Věnovala se též překladatelské činnosti.

Paní Hana Gerzanicová získala za svůj život mnoho velmi významných ocenění jak

v Austrálii, tak i v USA.

V Praze ji byla v roce 2009 udělena v senátu prestižní cena „Významná česká žena ve světě“.

V svém rodném městě byla oceněna pečetí města Plzeň.

Před rokem jsem paní Hanu navštívila v jejím rodném domě v Plzni a vyslechla její životní příběh a prohlédla si s ní mnoho památných fotografií.

Paní Hana Gerzanicová je velmi inspirativní žena, která oslovila svým

dílem, svým elánem i svým životním postojem mnoho lidí včetně mě.

Vážím si toho, že jsem měla tu čest setkat se s ní osobně.

Jsem vděčná za to, že jsem na jedné akci pro ženy potkala paní vlastu Noskovou, která mě s paní Hanou seznámila.

Včera jsem se seznámila i s panem Miloslavem Kristem, který celou knihu Setkávání s paní Hanou uspořádal a vydal.

Knihu Setkávání s paní Hanou připravili její přátelé a spolupracovníci k jejímu krásnému životnímu jubileu.

Za sebe i Klub Donna se přidávám ke gratulantům a přeji hlavně zdraví, životní pohodu a neutuchající optimismus.