top of page

Křídla, která pomáhají

Dnešní díl ze série INSPIRATIVNÍ ŽENY je jiný, protože pozvánku přijaly hned dvě ženy najednou. Mými hosty dnes jsou Mgr. Bc. Klára Vyletová, DiS. a Tereza Zifčáková.


Tyto inspirativní ženy tvoří část realizačního týmu nově vzniklé organizace

Křídla andělů, z. ú.

Projekt KŘÍDLA ANDĚLŮ mě zaujal, protože si myslím, že jednak je velmi potřebný a také proto, že obě ženy znám. Vím, že mají „srdíčko na správném místě". Není to totiž jejich první aktivita, kdy se rozhodly pomáhat lidem v nesnázi. Navíc mohou a dovedou nabídnout profesionální přístup.Klára a Tereza tvoří se svými kolegy specializovaný tým profesionálů, který od ledna začne poskytovat domácí ošetřovatelskou a paliativní péči.


Nevíte, co si pod tímto pojmem představit?

Cílem péče je pomoc a podpora nevyléčitelně nemocnému a jeho nejbližším v konečné fázi jeho nemoci, a to v domácím prostředí. Toto je pro mnohé pacienty i jejich rodiny velmi pozitivní moment, kdy mohou spolu zůstat doma a přitom mít zajištěnu kvalitní péči a hlavně profesionální pomoc.


Jak jsem se při našem rozhovoru dozvěděla, tak prioritou práce tohoto týmu je zvyšování kvality života nejlépe bez bolesti a osamocení při zachování lidské důstojnosti.

Za vše asi nejlépe hovoří jejich motto: POMÁHÁME A DOPROVÁZÍME SRDCEM.

Více informací o možnosti této pomoci najdete na jejich webových stránkách

Na facebooku mají také svoji stránku.


Zaujaly vás tyto informace?

Řešíte aktuálně životní situaci a nevíte si rady? Pečujete o svého blízkého a nemáte dostatek informací (finanční záležitosti, dlouhodobé ošetřovné, dostupnost sociálních a zdravotních služeb ve Vašem okolí)?

Obraťte se na tyto odborníky s dotazem, nebo využijte bezplatně a anonymně službu online poradnu:


Tyto všechny informace jsou podle mě velmi užitečné. V našem rozhovoru vám však Kláru a Terezu představím jako ženy, které mají svoje rodiny, svoji práci a k tomu právě teď otvírají KŘÍDLA ANDĚLŮ.Určitě se spolu nevidíme naposled. Za Klub Donna budu tento projet podporovat, sledovat a přinášet vám další, nové informace o tom, jak vypadá jejich práce v praxi, jak pomáhají svým klientům a také jaké další aktivity chystají.


Mgr. Pavla Kavinová

ambasadorka Klubu Donna

#lektorkaPK


bottom of page