top of page

Jaro a rovnováha

Pomalu ale jistě se přibližuje jarní rovnodennost a s ní ožívá i téma nalezení rovnováhy, zvláště dnes, v poněkud zmateném a chaotickém světě.


A tak se upínáme k různým radám, prostředkům a způsobům.

Jedním z nich může být i působení kamenů.


Křišťál

Co do našeho života tedy přinášejí kameny, minerály či polodrahokamy?


Dá se říci, že bezpochyby vizuální krásu, ale také účinky, které nasbíraly za mnoho stovek, či tisíce let ve vrstvách zemské kůry. Snahy o léčení drahými kameny a praktiky s nimi spojené, jsou staré jako lidstvo samo.


Již z vykopávek z dob Egypta, se dozvídáme o léčebných postupech a ty se prolínají různými civilizacemi, včetně divokých indiánů. To, co my dnes objevujeme, znali lidé již dávno a považovali to za běžnou součást života.

Mayové vkládali mrtvým do úst oblázek jadeitu, v Egyptě a Mezopotámii byl velmi ceněn tyrkys a amazonit. V Indii se ctil měsíční kámen-symbol lásky a jednoty.

A dokonce ani křesťanství se nevyhnulo symbolice, i když dovedně ukryté. Prsteny biskupů obsahují vždy ametyst, symbolizující duchovní očistu, a kardinálové mají prsteny se safírem jako symbol víry, moudrosti a očisty.


Postupy užívání kamenů, jejich využití a léčebné postupy se vyvíjely stovky let.

Kameny žijí. Odvážné prohlášení. Kameny jsou v porovnání s živočichy a rostlinami „neměnné, nepohyblivé“ ale při pozornějším zkoumání zjistíte, že se rovněž rodí, žijí a umírají, aby se znovu v jiné podobě narodily. Jejich život ovšem probíhá v řádech tisíců a milionů let. To pouze z našeho pohledu jsou neměnné.


Jejich život se projevuje i navenek. Je našimi vjemy neviditelný, těžko zachytitelný, ale za to platný životu na Zemi. Projevuje se vibracemi. Tento projev vnímáme jen vnitřními pocity, nicméně natolik konkrétně, že pociťujeme jejich ozdravující energii a sílu.


Vltavín

Rostliny reagují na náš hlas, dotek, lásku – a kameny jsou na tom podobně. Reagují na naše pocity, potřeby, energii. To jen my lidé jsme ztratili téměř všechny instinkty svým životem, které nás pojily s rodnou Zemí. Drahé kameny, svou krásou a dokonalostí, vyzařují koncentrovanou energii matky Země. Jejich věčnost v porovnání s naším životem, jim dává pečeť věčné krásy a trvanlivosti. Každý z kamenů má svoje vlastní vlnění, vibrace, které vysílá do okolí, který nejen vyzařuje, ale také transformuje energie, myšlenky, pocity. Dobrým vztahem ke kamenům, dotekem láskou, jejich schopnosti posilujeme.Jaspis

Samozřejmě nelze považovat léčení pomocí kamenů za náhradu lékařské péče. Nicméně jejich vliv na nás je neodiskutovatelný, živý, vyvíjející se a blahodárný.

Obecně se dá říct, že všechny kameny posilují oslabené energetické části, blokují negativní působení a uvádějí do rovnováhy energie v těle, prostoru či přírodě.


A pokud je chceme přijmout do svého života a využít jejich vibrace pro nalezení nebo udržení své vlastní harmonie, je to zároveň krok k napojení na svoji intuici……

Otevřete jim své srdce a mysl, a ony se vám odmění svoji silou a schopnostmi.Za Armillas-Náramné náramky

Vaše Zuzana

bottom of page