top of page

JARNÍ ROVNODENNOST

TYP NA DOMÁCÍ RITUÁL NA SVÁTEK JARNÍ ROVNODENNOSTI – neděle 20.3.2022


Jarní rovnodennost, neboli čarodějný svátek Ostara, patří mezi osm hlavních čarodějných svátků v roce a oslavuje bod přechodu z temné do světlé poloviny roku.

Je to tedy čas, kdy světlo a Slunce začínají převládat před zimou a tmou.

V této době má noc i den stejnou délku, obojí trvá dvanáct hodin.

Temnota a Světlo, den byl rozdělen mezi ně na stejné části – nastává čas rovnováhy mezi světlem a tmou.Můžete tedy žádat o vnesení rovnováhy do jakéhokoliv aspektu vašeho života.

Je to i čas, kdy se každý z nás může znovu rozhodnout, na kterou se dá stranu.

Bod jarní rovnodennosti by se dal přirovnat k bodu narození.


Z astrologického hlediska nový rok začíná, „rodí se“ právě nyní a nikoliv v lednu.

Přichází světlejší část roku, oslavujeme vítězství světla v našich životech.

Jarní rovnodennost je časem oslav a rituálů, jejichž hlavním důvodem je očista od všeho zlého, špatného a přivítání světla a nových začátků v našich životech. Stejně jako u většiny dávných slavností, i při jarní rovnodennosti se zapalovaly ohně coby poslové znovuzrození energie a světla.


Je to čas oslavy nového života, nových začátků.


MÁM PRO VÁS TYP PRO DOMÁCÍ RITUÁL NA SVÁTEK JARNÍ ROVNODENNOSTI


Zapalte na různých místech svého příbytku páry černých a bílých svící, které budou symbolizovat rovnováhu světla a tmy.

Vy pak sledujte způsob, jakým shoří, může vám to říci a napovědět něco o harmonii v jednotlivých místnostech, potažmo o harmonii v různých oblastech vašeho života.


Anebo - Udělejte si doma „jarní úklid“ a pročistěte domácí energie. Záměrem je přerušit energetická spojení se všemi předměty, které už nejsou v souladu s vaším životem a uvolnit místo pro vše nové.


Dalším typem, jak si užít tento den by mohla být nějaká kreativní tvorba. Co si vytvořit, nyní tak oblíbený, Vision Board ?


Protože Ostara je o nových začátcích, o plánech, takže kdy jindy si vytvořit plán pro budoucnost, když je toto nejúrodnějším obdobím roku?


Pokuste se tedy zaměřit své myšlenky na to, co chcete v dalších měsících vytvořit, čeho dosáhnout a pokuste se přijít i na to, jak toho dosáhnete.

A vše to dejte na vaši nástěnku, nejlépe tak, aby Vám byla stále na očích. Já si k ní jistě umístím nějaké jarní kytičky, abych je musela zalévat a tím si vždy svoji nástěnku připomenu.


A posledním typem pro vás jsou krystaly, tento den se s nimi dá krásně pracovat.

Jen je prosím nezapomeňte očistit. Můžete je umístit na oltář, pokud používáte, můžete je jen klidně nosit u sebe, ať už jen tak v kapse, nebo jako šperky, to je jedno. Ale tento den je dobré s nimi pracovat. Můžete je i jen tak držet v ruce. To pak je ještě silnější podpora.


Vhodné jsou tyto: ametyst, akvamarín, křemen – čirý i růžový, jaspis, měsíční kámen a zelený mechový achát. Klidně je kombinujte. Tyto krystaly odpovídají léčení, síle, zdraví, míru, lásce a štěstí, takže všemu, co budete pro své plány a sny potřebovat.


Doufám, že inspiraci na to, jak si užít jarní rovnodennost máte a já Vám přeji krásný den.

S láskou a úctou

Ili

bottom of page