top of page

Hubnu, hubneš, hubneme. :-)


Je to tu zas! Počátek roku spojený u mnoha z nás s předsevzetím, že se konečně vejdou do těch riflí ( sukně, šatů), které spokojeně odpočívají na dně skříně. Proč zrovna teď v lednu, když na jaře se hubne mnohem lépe? Odpověď je jasná, téměř každý si dává novoroční předsevzetí a nad tímhle nemusí nikdo extra přemýšlet :-) No a také ta tcunami reklamy, která se na nás valí ze všech stran!

To je jedna dieta, druhá, hubnoucí nápoje, tabletky..... a vše bezbolestné, rychlé a zaručené! A napořád! :-) Lámu si hlavu nad tím, kde se pořád berou ty kila navíc, pokud všechny ty metody fungují? Zřejmě nic není stoprocentní, že?

Také každoročně zaujmou plná fitka, kde se v lednu potí a funí i ti, kdo je běžně obcházejí obloukem. Proto se jim říká ledňáčci. Věčně začínající a v únoru končící.

Rozhodně netvrdím, že z toho výše jmenovaného nic nefunguje a pohyb je zcela určitě zdravý a potřebný. Jen to jsou bohužel většinou krátkodobé záležitosti, které nás přivedou příští leden k úplně stejnému předsevzetí.

Mnohem jednodušší, ale zřejmě pro mnohé z nás mnohem těžší, je zamyslet se nad tím, jak žijeme a zkusit změnu postupně, raději pomaleji ale tak, abychom u změny mohli zůstat. Samozřejmě to znamená z počátku jistá omezení a vystoupení z naší komfortní zóny. Nic není zadarmo. Ale mělo by nás to bavit. Mělo by nám to přinášet radost. O tom přece život je.

Pohyb zvolit takový, který mě bude bavit, i kdyby to byly jen procházky, proti sezení u počítače je to přece pokrok.

A poté moje oblíbené téma - jídlo! Už vím, že jíst se dá dobře a velmi, velmi chutně. Lze připravovat oblíbená rodinná jídla s lepšími výživovými hodnotami .

Proto tak ráda doporučuji Šmakoun. Je vyrobený z vaječného bílku, do jídel nepřináší žádný tuk, jen bílkovinu a tak díky ní ušetříte spoustu kalorií. Úplně nenápadně a bez výrazné změny chuti.

A samozřejmě nejen šmakoun. Zdravý jídelníček by měl být co nejpestřejší. Zkoušejte,

experimentujte, ochutnávejte. Jídlo by mělo být pestré jako život.

Dnes úmyslně nezveřejňuji žádný recept. Na internetu je jich asi milion, najdete i skupiny se zdravým vařením, kde se lidé pozitivně motivují a recepty sdílejí. Můžete tam najít spřízněné duše , které vás podpoří.

Pokud vás zaujala moje zmínka o Šmakounovi, budu moc ráda, když navštívíte webové stránky www.smakoun.eu a případně některé recepty vyzkoušíte. To by mi udělalo vážně velkou radost.


Milé ženy, přeji vám pestrý, radostný a úspěšný rok 2022


Vaše Anna Pláničková alias Šmakounova Anička


bottom of page