top of page

Hledání práce v Austrálii (Gold Coast)


V Austrálii to v pohostinství funguje trochu jinak než v Čechách. Napřed si Vás v každém podniku pozvou na neplacenou zkoušku (trial).


Pokud se jim líbíte, nebo zrovna máte kliku, tak Vás vezmou. Já jsem byla na třech trialech během jednoho týdne.


Dost často Vám ale řeknou, jak úžasný jste byli a nikdy o nich znovu neuslyšíte.


Můj první trial na Gold Coast byl v kavárně Goji na pozici servírka / all rounder (holka pro všechno). Dělají acai bowls, smoothies, snídaně a pár obědů, super kafíčka a krásný drinky jako matchu, chai latté a milkshaky.


Druhá zkouška byla v obchodě aka farmářském krámku s předraženým jídlem a různým vybavením do kuchyně a domácnosti na pozici all rounder. Pohovor se mnou dělal pán ze Slovenska. Chtěl mi dát šanci a pozval mě na trial, a to i přesto, že hledali spíš baristu než holku pro všechno.


Během prvních pěti minut jsem to ale mohla zabalit.


Majitel chtěl profesionálního baristu. To já s jedním kapučínem za 15 minut fakt nejsem. Pan Slovák mi dovolil se na něj aspoň hodinu dívat, abych se něco přiučila. Lítal tam za kávovarem jako blesk a dělal deset nápojů najednou. Dostala kafe zadarmo a šla domů. Samozřejmě bez práce.


Třetí trial byl opět do kavárny na pozici all rounder. Měl to být pohovor a zkouška v jednom. Vstala jsem v neděli v 7 hodin ráno, umyla si vlasy a vydala se do blízkého obchodního centra do kavárny.


Nabídli mi práci za méně peněz, než je minimální mzda, na ruku. Slušně jsem se omluvila a odešla.