top of page

DUCHOVNÍ LÉČENÍ


Duchovní léčení, nazývané také energetická medicína, energetické léčení, psychické léčení je nekonvenční metoda zaměřená na léčbu fyzických nemocí a psychických onemocnění. Léčitel nebo duchovní terapeut využívá svou osobní energii pouze přímým kontaktem na tělo konzultanta, položením na ruce nebo dokonce na dálku, někdy tisíce kilometrů od svého pacienta. Této praxi se může naučit každý, kdo je ochoten dodržovat určité podmínky.

Jak vyvážit svou mysl, tělo a duši


Spojení mezi vaší myslí, tělem a duší je úžasné. Klepnutím do něj se můžete vydat na cestu k uzdravení a realizovat svůj skutečný potenciál. Mysl, tělo a duch společně tvoří lidskou bytost a určují, kým skutečně jsme. Vaše myšlenky, pocity a zkušenosti jsou tímto spojením ovlivněny.

Uvedením těchto tří aspektů do rovnováhy můžete najít skutečné štěstí. Zjistěte, jak toho dosáhnout.

V průběhu let se ukázalo, že všechny aspekty těla tvoří soudržný celek a nelze je od sebe oddělit.

Mnoho léčebných programů je dnes zaměřeno na fyzické tělo a zapomíná na mysl a duši. Pro skutečnou pohodu však všichni potřebují podporu. Podívejme se tedy na roli každého prvku ve spojení mysli, těla a duše.


Mysl

Vaše mysl ovládá vaše myšlenky a činy po celý den, čímž hraje hlavní roli ve vaší pohodě.

Prostřednictvím vaší mysli:

prožíváte své emoce a osobní vztahy

zkušenosti s učením

tvoří vzpomínky a myšlenky


Všechny tyto prvky jsou důležité pro vaše celkové zdraví. Mysl také hostí vaše vědomí a umožňuje vám myslet a uvědomovat si svět kolem sebe.


Tělo

Je to vaše fyzické tělo, se kterým fungujete v každodenním životě. Tělo je složitá struktura, která funguje fascinujícím způsobem. Vaše orgány a buňky pracují každý den, aby vás udržely v síle a při provádění každodenních činností. A vašich pět smyslů je to, co vás spojuje s okolním světem a obohacuje vaše zážitky, protože jsou také součástí vašeho fyzického těla.

Duše

Blahobyt nemůže být úplný bez řešení duchovních aspektů. Mnoho lidí vidí ducha jinak, ale je to to, co vám dává naději, smysl a smysl života. Jelikož málokdo má zkušenosti s léčením duše, řešení problémů v duchovní oblasti by pro vás mohlo být nejtěžší, i když s praxí můžete dosáhnout rovnováhy, kterou hledáte.


Způsoby, jak vyvážit svou mysl, tělo a duši

Když jeden nebo více aspektů vašeho života vypadne z rovnováhy, můžete se obrátit na postupy, které vám pomohou obnovit harmonii. Zde je několik způsobů, jak vyvážit svou mysl, tělo a duši.


1. Meditujte


Meditace je považována za jednu z nejsilnějších praktik pro vyvážení mysli, těla a duše. V meditaci obrátíte svůj pohled dovnitř a dosáhnete stavu vědomí, který vám pomůže zbavit se negativity. To zase zvyšuje vaši samoléčebnou schopnost.

Když jste v každodenním životě tak zaneprázdněni, že většinu věcí ve svém prostředí začnete brát jako samozřejmost, nabízí vám meditace dobrý způsob, jak pozastavit a všimnout si svého okolí.

Pomáhá vám také vstoupit do stavu uvolnění ke snížení stresu a podpoře hojení.


2. Cvičení


Fyzická aktivita je jedním z nejdůležitějších faktorů pro vaši celkovou pohodu a je také dobrým postupem pro vyvážení mysli, těla a duše. Ať už děláte domácí cvičení nebo chodíte do posilovny, pravidelné cvičení je klíčem k dobrému zdraví.

Cvičení udrží vaše tělo a mysl mladé a dodá vám pozitivní energii pro zdraví vaší duše. Najděte si cvičení, která rádi děláte, abyste se mohli dlouhodobě držet své rutiny.

3. Čas v přírodě


Všechno na světě se skládá z energie. Protéká lidmi a všemi živými bytostmi. Všimli jste si někdy, že se při procházce v přírodě cítíte více svěží a nabití energií?

Je to proto, že obklopení se univerzální energií je jedním z nejlepších způsobů, jak vyvážit svou mysl, tělo a duši.

Přijměte dary Matky přírody tím, že budete trávit více času venku a připojovat se k energii přírody.


4. Odpočiňte si


V dnešním světě je spánek opravdu přehlížen. Zdravý a klidný spánek je však jedním z klíčů k vyvážení mysli, těla a duše. Spánek pomáhá tělu regenerovat se a nechává za sebou starosti dne.

Během spánku vaše tělo pracuje tak, aby vás zbavilo toxinů a zlepšilo vaše zdraví. Problémy s vašimi spánkovými návyky mohou mít za následek další zdravotní problémy, kterým se můžete snadno vyhnout, pokud si dostatečně odpočinete. Sledujte své spánkové návyky jako součást svého zdravotního plánu.


5. Hledejte znalosti


Znalosti jsou síla a to platí pro váš životní úspěch a vaše úspěchy. Schopnost učit se nové věci je také důležitá pro dosažení rovnováhy mezi vaší myslí, tělem a duší.

Pokud rozšíříte své znalosti, z výsledků budou mít prospěch i další aspekty vašeho života.

Nevyhýbejte se tedy dobré knize nebo poutavému kurzu. Učení se novým věcem vám také prospívá, jak stárnete, protože pomáhá udržovat vaši mysl v dobré kondici.


6. Dýchejte


Kromě meditace je dobrým způsobem, jak si více uvědomit a dosáhnout rovnováhy mysli, těla a duše, také hluboké dýchání.

Dechová cvičení trvají málo času a nevyžadují žádnou přípravu, takže je můžete provádět v práci i doma.

Ovládání dechu zlepšuje vaši koncentraci a pomáhá posilovat spojení mezi různými prvky vaší bytosti. Získejte kontrolu nad svými myšlenkami a emocemi cvičením dechových cvičení každý den.


Vyvažování mysli, těla a duše začíná ve vás. Je to cesta, která vás může zavést na místa, která jste nečekali, a obohatit váš život o nové pocity a zážitky.

Udělat první kroky je nejdůležitější a od té doby už jen důvěřovat na cestě k harmonii a rovnováze.


S úctou vaše čaroda

Ili
bottom of page