top of page

DONNA MARMELÁDA a její první kolekce je na světě

Každý týden, teď v čase předvánočním zejména, odejde z naší manufaktury jedna marmeládová kolekce. Originální, určená vybrané firemní klientele, v pestré nabídce ovocných variací. Od tradičních českých plodů natrhaných v našem sadu či nedalekém lese, až po exotické, co voní neznámými dálkami, slaným mořským vzduchem a jsou prohřáté tropickým sluncem až na jejich pecku.


  • Každá má svůj příběh. Vlastní, jedinečný a spjatý s daným klientem. Vyprávění chutí, vůní, vzpomínek, přání a tužeb, které se během dlouhého ladícího procesu přetvoří do podoby vláčné ovocné zavařeniny. Jako když se zaznamenávají noty za houslový klíč, do notových řádků, pozvolna, klidným tempem, promyšleně, dokud nevznikne symfonická báseň lahodící sluchu i duši.
Nepřeháním, když říkám, že si pamatuji všechny zakázky. Opravdu na všechny. Pokaždé mi myšlenkami proběhne nějaký detail, čím jednotlivě vynikaly. Kombinací ovoce, přidaným kořením, extravagantním destilátem či příležitostí, pro kterou se chystala.


Nejraději kombinuji sladké a šťavnaté plody s čokoládou. A ne jen tak ledajakou. Sahám po špičkové kvalitě, s vysokým podílem kakaa a nízkým procentem cukru. Vláčné, co taje na jazyku jako padlý sníh na teplé dlani, co povznáší do výšin nebeských a navozuje pocit naprostého blaha. Přesně taková patří do našich marmelád. Nesmí chuť a vůni ovoce pošlapat, jen podpořit a dodat na jemnosti a něžnosti.


Jedna kolekce, opravdu jen jedna jediná, ze série mnoha naší manufakturou vyrobených, je připravená exkluzivně pro DONNU. Jedna, co na hrdle svých skleniček bude mít připnuté logo dámského klubu a bude k mání pouze na plzeňské adrese. V čase adventním, laděným už svátečně, ji lze pořídit jako dárek. Jen tak pro radost, z lásky, přátelství, k výročí nebo pod stromeček někomu blízkému, na kom vám záleží.


Kombinace, která nezklame. Navinulé kousky višní v tmavé hořké čokoládě, s delikátní a lahodnou výraznou kakaovou chutí, s jemnou ovocnou a květinovou vůní a podtóny přírodní vanilky se snoubí se žhavými rytmy Karibiku. Přidaný pravý kubánský rum dodá oběma přísadám šarm a extravaganci. Jako ve snu odnese myšlenky na dlouhou bílou písečnou pláž, do ležérně zavěšené houpací sítě mezi dvěma kokosovými palmami, s hudbou šplouchajícího tyrkysově zbarveného moře na pozadí.


Ano, to jsou Karibské višně v čokoládě. Kolekce jako stvořená pro ženy s vytříbenou zálibou pro kombinace ovocně čokoládové chuti, podpořené pěti letým rumem s výrazným aroma karamelu, vanilky a kakaa.

bottom of page