top of page

DĚKUJI

Dnes zde nenajdete výklad karet, za to se omlouvám, ale cítím nutkavou potřebu něco napsat. A jak je to v té chytlavé reklamě na fidorku : Když musíš, tak musíš!"

A proto dnes píši toto.


V současné době se to na internetu a sociálních sítích hemží upoutávkami na různé semináře, na práce s energií, na výklady karet.

Proč to zde nyní píšu?

Protože se mi poslední dobou stává, že lidé kolem mě mají asi pocit, že nejsem nikde vidět, že nemám dostatečnou reklamu, že nejsem na fb, na instagramu, že nemám klasický newsletter apod. Pořád dokola cítím nátlak na to, abych něco změnila.

Že nedělám hromadné akce, že jsem samotářská, že dělám karty, kurzy, rituálky a čaroterapie, prostě vše, jen pro jednotlivce nebo velice malé skupinky lidí.

Že pokud bych to dělala pro větší skupiny, že tak by to bylo správně a to pravé ořechové, jak se říká, a že jen to je v dnešní době možné.

Snaží se mi namluvit, že bez toho v dnešní době prostě nepřežiju. Že to není dostatečně profesionální. Že je to se mnou špatné. Že se nechovám jako profík!


Jednu chvilku jsem měla pocit, že snad mají i pravdu. Mé asi ještě ego si totiž dost zakládá na tom, co dělám, a jak to dělám, a jako „profík“ jsem se snažila chovat vždy.

Tak proč najednou takové ohlasy a dotazy na moji praxi? Co je jim vlastně do toho?

Ano, na týden jsem se musela zatavit a opravdu se uzavřít do sebe, abych se zase našla a ujistila se, že tomu tak není.

Jsem jiná, a jsem přesvědčená, že právě to je ta jedinečnost, která je mojí vizitkou, kdy právě toto dělá a vytváří tu profesionalitu, o kterou celou tu dobu usiluji.

Já přeci nemusím dělat to, co dělají jiní, nemusím se prezentovat jako ostatní, mohu se prezentovat jinak, nebo vůbec.

Protože já jsem přesvědčena, že: „Kdo chce k čarodějnici, vždy si cestu najde!“

Mou vizitk