top of page

Bali & jóga & harmonie u Vás doma

Přišlo další období klidu. Drahocený čas, který máme možnost trávit sami se sebou, uvnitř sebe a se svými nejbližšími. Situaci nám ale ztěžuje temné období podzimu, které pro nikoho z nás nemusí být obzvlášť příjemné. Já Vám dnes přináším několik mých osobních tipů, jak si tento čas užít, ne ho jen přežít. Protože je potřeba vědět, že se vším si můžeme poradit, když se pro to rozhodneme.


1. Přestaňte sledovat média, která vysílají samé negativní zprávy. Poslouchejte sebe a svůj rozum, svou intuici. Myslete pozitivně.

Kdy jindy než teď potřebujete být pozitivní. Pozitivní mysl drží vaše zdraví. Nejedna studie potvrzuje, že naše mysl je mocný nástroj, který dokáže ovládat tělo a všechny procesy v něm. Mysl dokáže uzdravovat a také preventivně předcházet nemocem. A že tomu nevěříte? Tak to vyzkoušejte! Pouštějte k sobě jen taková témata, která Vám udělají radost. Nenechte strach, aby Vás ovládnul a převálcoval Vás. Zkuste se zastavit a opravdu si uvědomit, co vlastně cítíte. Vy samotní. Ne vaši sousedé, blízcí či kolegové v práci. Zaměřte se na situace, které Vám dělají radost.

2. Vypněte všechny přístroje, televizi, mobil a dýchejte, buďte sami se sebou. Meditujte. Alespoň na hodinu denně.

Nemusíte nutně sedět na jógové podložce v lotosu ani využívat jogínské techniky. Váš způsob meditace může být mnohem jednodušší a přirozenější než se zdá. Stačí se jít projít ven, jen tak, bez cíle, a hlavně sami se sebou. Soustřeďte se na vlastní tělo a dovolte pocitům, aby vzešly na povrch. Nechte myšlenky volně plynout. Uvidíte, že když si dopřejte čas pro sebe a jednou konečně začnete, bude vás to bavit a budete to chtít znovu a znovu. Postupně budete cítit sebe a svého vnitřního rádce, který přesně ví, co je pro Vás to nejlepší. Dopřejete-li si čas opakovaně, Vaše mysl bude čistší a Vy budete mít větší chuť i odhodlání dělat věci, které jste dlouhodobě odkládali. Váš vnitřní kompas a rádce se probudí k životu. Zkuste to a uvidíte, co se s Vámi začne dít.


3. Poslouchejte svůj vnitřní hlas a začněte dělat věci, které jste dlouhé roky odkládali.

Je snadné najít výmluvu, proč to nejde a nikdy nepůjde. Ale také není až tak složité překonat sebe a upřednostnit důvody a své vnitřní pocity, proč byste tu danou věc měli začít dělat. A to třeba hned dnes. Čas a zklidnění nám hraje do karet. Nemáme možnost rozptylovat mysl tam venku, pusťte ji dovnitř k sobě. Jakmile se začneme poslouchat, naše duše zaplesá. Začneme být více spokojení se svým životem a bude se nám dařit. Budeme mít pocit, že žijeme své poslání. Hlavně a především – budeme mít šťastný život. A o to přeci my všichni usilujeme, nebo ne?

4. Začněte cvičit jógu. Může být na Vaší cestě zklidnění bezvadnou pomocnicí.

Ale jak to udělat, když jsou teď všechna jógová studia zavřená? A jak začít co nejdříve, dokud máte motivaci? Jedno řešení pro Vás mám … Co třeba využít online jógové lekce, které jsme pro Vás připravily s mou kamarádkou a kolegyní Jiřkou Mikuleckou?

Budujeme online projekt, díky kterému se můžeme propojit na dálku. A jógu si užít, na část starostí na chvíli zapomenout, a postupně i díky józe najít sebe v této době.


6 lekcí na 6 týdnů s Jiřkou Mikuleckou za akční cenu pro členky Donna 450,-

Jiřka nejenže Vás provede jógou, ale dá Vám spoustu nápověd, jak pracovat se svým tělem i myslí. Kdo ji znáte, tak víte, že to je úžasná bytost. Jak to funguje? Vyplníte registrační formulář ZDE, uhradíte platbu a do e-mailu budete následujících 6 týdnů každé úterý a čtvrtek dostávat lekci jógy. Tu budete moct cvičit třeba s celou rodinou klidně opakovaně.


Tvořím pro Vás, tvořím s radostí. Mou věčnou inspirací je ostrov Bali a jóga. Budu ráda, pokud i vás něco z mého každodenního života inspiruje. RADUJME SE ze života, kdy jindy než teď.bottom of page