top of page

Úspěch je věc rozhodnutí. A nejtěžší na světě je rozhodnout se.


My ženy jsme stvořené k tomu předávat krásu a pohodu. Jsem ráda, že moje cesta jde tímto směrem, protože vidět spokojené lidi, kteří mi děkují za zážitky, je to nejlepší co mě povzbuzuje.


Ženou je možné být za všech okolností a ve všech situacích. Žena, která se dokáže projevit ve své ženské síle a umí ji využívat nejen doma, ale i v práci, je přitažlivá, šťastná, spokojená, inspirující, úspěšná a vzorem pro ostatní.


Buďme pyšné na to, že jsme se narodily jako ženy. A važme si skutečnosti, že jsme se narodily do moderního světa. Dbejme o sebe na všech úrovních. Té vnější (o své tělo, oblečení, chování) i té vnitřní (o své pocity, emoce, myšlenky, vědomosti).

Mnoho žen se trápí svým věkem, bojí se ubíhajícího času. Buďme spokojené se svým věkem. Vždy! Každý věk má své výhody i nevýhody. Stejně jako není dobré neustále někam spěchat, není ani dobré neustále se vracet do minulosti. Nezoufejme nad věcmi, na které je „příliš pozdě“ nebo „příliš brzy“. Dělejme věci, na které je ten správný čas! Pokud svou příležitost promeškáme jen kvůli negativním myšlenkám typu „na to jsem už moc stará“, budeme později litovat. Jistě, nejsem ta samá žena, kterou jsem byla před deseti lety ani žena, kterou za dalších deset let budu. Buďme si vždy vědomy svého osobního kouzla, své krásy a hlavně neztrácejme sebedůvěru!


Často se mě ženy ptají, co jsem vše musela udělat pro svůj úspěch, co jsem musela obětovat pro své podnikání. Úspěch je věc rozhodnutí. A nejtěžší na světě je rozhodnout se. Nikdy jsem nebyla moc váhavá, často jsem šla do všeho po hlavě. Život se se mnou nemazlil, zažila jsem pády i euforii z úspěchu. Ale po svých rodičích jsem zdědila pracovitost a vůli vše dotáhnout do konce, nevzdávat se. Tak jsem vychovala děti, toto vštěpuji svým vnoučatům. Vše začíná a končí u mě. Nyní neprožíváme moc hezkou dobu, ani já nemohu dělat svoji práci, ale poprvé v životě mám čas. Na sebe, na rodinu, na knížky, na sebevzdělávání. Není to krása! Na všem se dá najít něco pozitivního. A jestli se dá na něco v životě spolehnout, pak na určitou rovnováhu. Po smutku přijde úleva, pak zase radost… Vytvořte si život, od kterého si nepotřebujete odpočinout.

Přeji vám vše dobré a nezapomeňte milé dámy. Vše začíná a končí u ženy. Když je žena šťastná, je šťastná celá rodina.


Anna Šperlová majitelka společnosti Excellent Plzeň s.r.o.

bottom of page